Alman Turistler Nereyi Tercih Ediyor ?

alman turistler

Almanya’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, Alman Turistler az masraflı, fiyat-hizmet ilişkisi iyi, yerli mutfağı zengin, alışveriş imkanları geniş ve görülmeye değer doğal güzellikleri nedeniyle tatil için Türkiye’yi tercih ediyor.

Alman Turistlerin Özellikleri

Yüzde 70’i meslek sahibi olan Alman tatilciler, daha çok Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını tercih ediyor. Tatilde Almanlar genellikle partnerleriyle birlikte olmayı seviyor. Sadece Yüzde 8’lik bir bölümü ise yalnız tatili tercih ediyor.

Alman Turistler Nereyi Tercih Ediyor ?

Almanya’da yapılan araştırma verilerine göre, Türkiye’nin en büyük rakibi İspanya olarak görünüyor. Alman Turistler’in Yüzde 36’sı İspanyaya ilgi duyarken, Yüzde 30’u ise İtalyada tatili tercih ediyor. Almanların Yüzde 20’si Fransayı, Yüzde 19u ise Yunanistanı ideal tatil ülkesi olarak görüyor. Türkiye de, Almanlar için ilgi çeken bir ülke olma özelliğini koruyor.

Almanların Tatil Anlayışı

Araştırma sonucuna göre, Alman turistler tatilde rahatlık, özgürlük, eğlenmek, şımartılmak, yeni izlenimler edinmek, doğayı yaşamak,  kirlenmiş çevreden uzaklaşmak, yeni insanlar tanımak, eğlendirilmek, spor, oyun ve fitnes aktiviteleri ve sıradışılıklarla karşılaşmak istiyor.

Almanlar Türkiyeyi az masraflı, fiyat-hizmet ilişkisi iyi, yerli mutfağın çeşitliliği, alışveriş imkanlarının iyi, görülmeye değer kültürel ve tarihi yapısı nedeniyle tercih ediyor. Ancak kişisel güvenlik kaygıları ve Türkiye’nin politik durumu ise Almanların Türkiye ile ilgili olumsuz düşünceleri olarak açıklanıyor.

Türkiye’yi Tercih Etmeyen Almanların Özellikleri

Araştırmada hedef kitle değerlendirilirken, Türkiye’de tatili tercih etmeyenlerin görüşlerine de yer verildi. Buna göre, Türkiye’de tatili ” kesinlikle ” tercih etmeyenlerin yaş ortalaması 60 yaş ve üzeri, eğitim seviyeleri düşük, aylık gelirleri az, çoğunluğu emekli, sık seyahat etmeyen bir grup. Yabancı ülkede tatile sıcak bakmayan ve genellikle küçük kentlerde yaşayan Almanlar olarak belirlendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*