Bitcoin Madenciliği

bitcoin madenciliği

Başlangıçta, bitcoin madenciliği yapanlar 1merkezi işlem ünitelerini (CPU) madeni olarak kullanmışlardı , ancak kısa sürede bu yeterince hızlı değildi ve ana bilgisayarın sistem kaynaklarını bozdu. Madenciler , bilgisayar grafik kartlarındaki grafik işlem ünitesini (GPU) kullanmaya hızla geçtiler çünkü 50 ila 100 kat daha hızlı veri üretebildiler ve iş birimi başına daha az güç harcadılar.

2011 kışında yeni bir endüstri, performans standartlarını daha da yükselten özel ekipmanlarla yükseldi. Bu özel bitcoin cihazlarının kullanımı ilk başlarda kolaydı. Bitcoin madencileri,  programlanabilir kapı dizisi (FPGA) işlemcilerini temel alıyordu ve uygun bir USB bağlantısı kullanan bilgisayarlara bağlanıyordu.

FPGA madencileri, CPU veya GPU’lardan çok daha az güç kullandılar ve ilk kez konsantre madencilik çiftlikleri oluşturdular.

Günümüzün modern ve en iyi bitcoin madenciliği donanımı

Uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencileri tamamen devraldı. Bu ASIC makineleri, FPGA veya GPU madencilik kulelerinden çok daha az güç tüketirken eşi görülmemiş hızlarda çalışıyor. Birçok saygın şirket, kendilerini mükemmel ürünlerle kurmuştur.

En İyi Bitcoin Madencilik Donanımı

 

En iyi bitcoin madenciliği donanımını belirlemede iki ana faktör vardır: (1) maliyet ve (2)elektrik verimliliği.

Bitcoin madenciliğinin karlı bir şekilde yapılması zordur, ancak piyasada ki artışlar beklenmedik kar elde etmenizi sağlayacaktır.

ASIC Bitcoin Madencilik Donanımı

Uygulamaya özel entegre devre yongaları (ASIC), sadece Bitcoin bloklarını çözmek için oluşturulan bitcoin madenciliği donanımlarıdır. Diğer normal bilgisayar uygulamaları için sadece minimum gereksinimleri vardır. Sonuç olarak, ASIC Bitcoin madencilik sistemleri, Bitcoin bloklarını çok daha hızlı bir şekilde çözebilir ve CPU’lar, GPU’lar veya FPGA’lar gibi eski bitcoin madenciliği donanımlarından daha az elektrik veya güç kullanabilir.

Bitcoin madenciliği popülerlik arttıkça ve Bitcoin fiyatı yükseldikçe ASIC Bitcoin madenciliği donanımının değeri de artmaktadır. Bitcoin ağının güvenliğini sağlamak için daha fazla Bitcoin madencilik donanımı kurulduğundan, Bitcoin zorluğu artar. Bu, bir Bitcoin ASIC sistemi olmadan karlı bir şekilde rekabet etmeyi imkansız kılar. Dahası, Bitcoin ASIC teknolojisi daha hızlı, daha verimli ve daha üretken olmaya devam ediyor, bu yüzden en iyi Bitcoin madenciliği donanımını neyin getirdiğinin sınırlarını zorluyor.

Bazı Bitcoin madencileri Antminer S5, Antminer U3, ASICMiner BE Tüp, ASICMiner BE Prisma, Avalon 2, Avalon 3, BTC Garden AM-V1 616 GH / s, VMC PLATINUM 6 MODÜL ve USB madencileri içerir .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*