Çekicilik Kavramı Nedir? Erkekler Nasıl Çekici Olur?

Çekicilik Kavramı Nedir? Erkekler Nasıl Çekici Olur?

Güzel enerji ve karşıdaki insanın ilgisini çekme isteği insanlara özgü özelliklerin temelinde vardır. Özellikle karşı cins için önem gösterilen bir konudur. Çoğumuz hayatımızı birleştireceğimiz ve hayatına ortak olacağımız insanların bir yönü ile bize çekici gelmesini ister. Bu nedenle de özellikle karşı cinste dikkat edilen bir kavram haline gelir çekicilik. Çekicilik kavramı tam olarak ne demektir? Kadınların gözünde erkekleri çekici yapmanın yolları nelerdir? bu nedenle en çok merak edilenler arasındadır. Bizde bu nedenden dolayı bu soruların cevaplarını sizler için yazımızda detaylı hale getirdik.

Çekicilik Kavramı Nedir?

Bir erkeği çekici yapacak olan şeyler onun mükemmel vücuda sahip olması ya da baby face diye nitelendirilen bir yüze sahip olması demek değildir. Hatta bazı durumlarda bu özelliklerin hepsini bir arada bulunduran erkekler çekici olarak nitelendirilmemektedir. Çekicilik kavramı sizin başka birinden hoşlanmanızı ve onu beğenmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle çekicilik kavramı aslında kişinin albenisi,cazibesi yada alımı olarak nitelendirilebilir. Bu nedenle çekici olan erkeklerin illaki dalyan bir boya ya da kaslı bir vücuda sahip olunmasına gerek yoktur.

Erkekleri Çekici Yapan Detaylar Nelerdir?

Kadınların erkeklerde en çekici buldukları şeyleri ve erkekler için ekstra albeni yaratan durumları detaylandıralım.

 • Koku

Bu konunun tabi ki cinsiyetle alakası yoktur. Ancak bu yazımızda erkekleri kadınların gözünde çekici yapan detayları ele aldığımız için yazımıza o yönde devem edeceğiz.

Erkeklerin kötü ya da ter kokması durumu gerçekten tahammül edilebilecek şeyler arasında değildir. Her zaman kişisel bakımınıza önem göstermeli onun haricinde de güzel kokmak için uğraşlar sergilemelisiniz. Bu konuda çoğu kadın erkek parfümlerini çok beğenir. Bu nedenle de erkeklerin parfüm kokusu kadınlar tarafından çok fazla dikkat edilen noktalar arasındadır. Bu nedenle seçtiğiniz parfümün güzel kokmasına, kaliteli olmasına, hatta ağır bir şekilde kokmasına özen gösterin. Koku kadınların için çok önemlidir. Bunun yanında tabi ki parfüm ile güzel kokmak yetmeyecektir. Sadece bu durum güzel kokmanın haricinde daha kötü kokuların karışmasına neden olacaktır. Nedenle kişisel bakımınıza önem göstermeli, deodorant kullanmalı, elinizi ve yüzünüzü sık sık yıkayıp krem sürmeniz onun dışında da losyonlar kullanmanız gerekir.

 • Yemek Yapmak

Yemek yapan erkekler her zaman kadınlar tarafından bir adım öndedir denilebilir. Ancak bu durumu biraz detaylandırmak gerekebilir. Meslek olarak chef ya da aşçılık yapıyorsanız bu tabi ki çekici gelebilir ancak bu kadınlar tarafından pek de önemsenen konular arasında değilidir. Onun dışında aşırı beceriksiz bir şekilde bir makarna ya da patates kızarmasına bile inanılmaz bulaşık çıkarıp üstelik o bulaşıkları yıkama zahmetinde bile bulunmayıp mutfaktan bomba düşmüş bir görüntü ile ayrılmanız kadınlara kesinlikle çekici gelmez. Hatta bu konuda şunu söylemek bile mümkün bu durum sizi karşıdaki kadının gözünde pasaklı ve beceriksiz ilan edecektir. Yemek yapmak konusunun ne zaman çekici geldiği konusuna gelecek olursak bir kadını etkilemek için yemek yapacağınız bir durumda onu bir yemeğe davet edin. Daha sonra karşınızdaki kadının hiç bir şekilde bir şeye karışmamasını ve bugün tamamen sizin ellerinizden yemek yiyeceğini söyleyin. İşte sizin bunları söyleyip yemek yapmanız daha sonrasında ise onu güzel bir şekilde sunarak yemek yerken keyifli sohbetler edebilirsiniz. Bu etkinlik hem sizi karşınızdaki kadın için daha çekici yapacaktır. Hem de keyifli sohbetler eşliğinde yemek yeme imkanı sunacaktır.

 • Centilmenlik

Centilmenlik kavramı günümüzde çok fazla rastlanılan konular arasında değildir ne yazık ki. Bu nedenle de centilmen davranış sergileyen insanlar sanki bir mücevhermiş gibi ilgi çekmeye başlamıştır. Kadınları etkileyen centilmen davranışlar bir erkeğin hayatında olması ve yaşam tarzı olarak benimsemesi gereken durumdur. Bu nedenle de kadınların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu davranışlardan bazıları ise kadınlara yol vermek, kapılarını açmalarında yardımcı olmak,sandalyelerini itip çekmek gibi davranışlar erkekleri kadınların gözünde çekici yapacaktır.

 • Zeka

Zeki erkekler kadınlar tarafından her zaman ilgi görmüştür. Erkekler zekaları sayesinde karşısındaki kadını etkileyebilir. Zekaları sayesinde karşısındaki kadının ne istediğini düşünür ve ona göre hareket ederler.

 • Tutkulu Konuşmalar

İnsanlar her zaman aynı görüşte olmayabilir. Bu nedenle farklı görüş durumlarında bile bunu ifade etme şekli karşı cinsin hoşuna gidecektir. Karşınızdaki kadın ile farklı görüşlerinizi sonuna kadar tartışma ve konuşmak aranızdaki etkileşimi daha da arttıracaktır. Saygı duyulması ve bilgi çerçevesinde mantıklı konuşmalar yapılması etkileyici olacaktır.

 • Doğru Giyim

Dış görünüşün özenli olması konusu kadınların dikkat ettikleri arasındadır. Düzenli, bakımlı ve temiz görüntü kadınlar için önemlidir. Bu nedenle  Giyim konusunda da bu duruma dikkat edilmesi gerekir. Ütüsüz kıyafetler tercih edilmemelidir. Bunun dışında kendi vücut tipinize uygun kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. bu nedenle düz olan bir gömleği yada tişörtü bile bazı farklılıkları değişik hale getirmeniz sizi çekici olarak nitelendirecektir.

 • Ritm Duygusu

Müzikle arası iyi olan erkekler kadınların her zaman dikkatini daha çok çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle gece kulüplerinde ya da müzikli ortamlarda tadını kaçırmadan dans eden erkekler her zaman kadınlar tarafından bir adım önde durumdadır.

 • Saç,Sakal,Bıyık

Bir erkeğin makyajı olarak nitelendirilen sakallar kadınların ilgisini her zaman fazlası ile çekmektedir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken size en çok yakışan sakal şeklini bulmanız gerekmektedir. Bunun dışında saç ve bıyık konusunda da birbirini tamamlar nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Saç tıraşını kısa tercih ettiyseniz her zaman ensenizin temiz olmasına özen gösterin. Bunun dışında sinek kaydı sakal kullanıyorsanız bakımı düzenli bir şekilde yaptırmanızda fayda vardır. Bu konu da ise size en çok yakıştığını düşündüğünüz tarzda devam etmenizi öneririz.

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Erkeklerin Kadınlara Açılması? Davranışları?

  Toksik İlişki Nedir? Toksik İlişki Belirtileri Nelerdir?