En Etkili Erkek Saç Modelleri ( Kısa ve Uzun Modeller – Resimli )

 En Etkili Erkek Saç Modelleri ( Kısa ve Uzun Modeller – Resimli )

Yeni bir stile sahip olmak için modaya uygun erkek saç modelleri mi arıyorsunuz? Merak etmeyin  doğru yerdesiniz. Bu kılavuz sayesinde 2020 erkek saç kesim modelleri arasından yüz tipinize en uygun saç stili hangisi bulacaksınız. Kafa yapısına göre saç modelleri erkek için büyük bir önem taşıyor.

Çeşitli uzunluk ve farklı yapılardaki saçlar için en iyi modelleri gözden geçirirken, hangi ürünlerle, nasıl şekil vermeniz gerektiğini de anlatacağım.

2020 Erkek Saç Modelleri

 

1-  Undercut Saç Kesim Modelleri
2- Erkek Kısa Saç Modelleri
3- Orta Uzunluktaki Erkek Saç Kesim Modelleri
4- Erkek Uzun Saç Modelleri

Bu sene erkek saç kesimi modelleri arasında en fazla ilgi görecek olan undercut kesimler ve dağınık saç modelleri olacak gibi görünüyor. Sizi daha fazla bekletmeden hadi modellere geçelim.

Undercut Saç Modelleri

david beckham undercut erkek saç modeli

Undercut saç modeli tüm dünyada son bir kaç yıldır oldukça popüler oldu. Ülkemizde ise yanlar kısa üstler uzun saç modeli olarak zihnimize yerleşti. Bu kadar popülerleşmesinin en önemli nedeni ise hemen hemen her yüz tipine uygun bir saç modeli olması diyebilirim. Saçınız seyrek değilse gözü kapalı tercih edebilirsiniz. Çünkü yanların ve arka kısmın kısa olması sebebi ile bu kesimde saçın üst kısmı vurgulanır.

 

Dağınık Undercut Saç Modeli

Dağınık Undercut Saç Modeli

Dağınık undercut saç modeli için saçın yanları ve arka kısmı saç kesme makinesi ile kısaltılırken, saçın üstleri uzun kalacak şekilde makasla kesilir. İsteğinize göre saç kurutma makinesi ile saçınızı kuruttuktan sonra parlak veya mat görünüm sağlayacak wax çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz.

 

Geriye Doğru Taranmış Undercut Saç Stili

brad pitt erkek saç modelleri

Brad Pitt’in kullanmış olduğu geriye doğru taranmış undercut saç stilinde saçın üst kısmı orta uzunluktadır. Fön makinesi ve bir fırça yardımıyla saçınızı geriye doğru taradıktan sonra elinize bir parça wax alıp elinize iyice yedirdikten sonra saçınıza sürün. Gün boyu saçınızın bozulmaması için wax sürdükten sonra üzerine güçlü tutuş etkisine sahip saç spreyi de sıkabilirsiniz.

 

Yana Ayrılmış Undercut Saç Stili

"erkek saç modelleri

Kısa saç ile rahat edenlerin düz kesimler yerine tercih ettiği bir modeldir. Saçın yan kısımları kademeli olarak kısaltılır. Saçın üst kısmı ise elinizle taranacak uzunlukta kısaltılır.

Çizikli Saç Stili

çizikli saç stili

erkek kısa saç stilleri

Yukarıdan aşağıya doğru saç cildin rengini almaya başlar. Saçın bir yanına çizik atılır.

 

Saçaklı Kısa Saç 

"kısa

Bu saç stilinde kesişen  eğri şeklinde saçak oluşturulur.

 

 5 Alternatif Kısa Saç Stili

 

1.

erkek kısa saç modelleri

erkek kısa saç modeli

2.

kısa modern erkek saç stili

kısa modern erkek saç stili

3.

kısa katmanlı saç kesimi

kısa katmanlı saç kesimi

4.

erkek için saç kesimi

erkek için saç kesimi

5.

beckham erkek kısa saç kesimi

beckham erkek kısa saç kesimi

 

Orta Uzunluktaki Erkek Saç Kesim Modelleri

Saçınız söz konusu olduğunda ne çok uzun olsun ne de çok kısa olsun diyorsanız orta uzunluktaki erkek saç kesim modelleri sizin için ilham verici olabilir. Çoğu erkek ünlünün saç tercihi de zaten bu sınıfa girmektedir. Orta uzunluktaki saçlarınızı ister doğal akışına bırakın, isterseniz çeşitli şekillendirici ürünleri kullanın. Tercih sizin. Ama inanın bana çok havalı olacaksınız!

Orta Uzunluktaki Saçlarınıza Şekil Vermek İçin:

  1. Saçınızı yıkadıktan sonra havluyla ıslaklığını alın.
  2. Fön makinesinin havasını saçınız tamamen kuruyana dek saçınıza yönlendirin.
  3. Saç fırçası ile kabarıklığını alın.
  4. Dalgalı saçlarınız varsa mat bir görünüm veren krem ya da wax kullanın.
  5. Saçlarınız düz yapıda ise parlaklık veren saç şekillendirici ürünleri tercih edin.

 

Orta Uzunluktaki 20 Erkek Saç Modeli

erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek dalgalı saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç modelleri erkek saç kesim modelleri erkek saç modelleri

Erkek Uzun Saç Modelleri

erkek uzun saç modelleri

Günümüz dünyasında uzun saçların sadece kadınlara yönelik olduğu algısını yenmiş bulunmaktayız. Eğer saç dökülmesi gibi bir problemle karşı karşıya değilseniz, saçınıza gerekli olan bakımı yapmaya hevesiniz varsa sizlerde saçınızı uzatmak isteyebilirsiniz. Uzun saçlı erkekler topluluğu gün geçtikçe büyüyor. Sanatçılar, maceraperestler, müzisyenler tarafından kullanılan birbirinden tarz  uzun saç modelleri var.

Erkek Uzun Karışık Saç Modeli

Geriye Atılmış Uzun Erkek Saç Toplama Modelleri

Geriye Atılmış Uzun Erkek Saç Modelleri

Gündelik hayat kullanımı ve sokak stili ile uyumlu olduğu gibi özel bir giyim ile de çok şık durmaktadır. Parlaklık etkisine sahip bir jöle ya da saç köpüğü kullanarak ellerinizle saçınızı kolayca böyle geriye atabilirsiniz. Uzun erkek saç modellerinin arasında en kolay uygulanabilecek stillerden biridir.

 Erkek İçin At Kuyruğu Saç Modeli

at kuyruğu erkek saç modelleri

Uzun saça sahip erkekler için günlük yaşamda ya da iş hayatında kullanmaya uygun bir saç modelidir. Hızlıca bu modeli yapabilirsiniz. Ayrıca kullanımı da rahattır.

 

Uzun ve Düz Erkek Saç Stilleri

erkek uzun saç modelleri

Erkek saç stilleri arasında son derece iddialı ve ilgi çekici bir modeldir. Saçınızın kendi yapısı düz olmasa bile merak etmeyin saç düzleştirici ile kolayca düzleştirebilirsiniz. Düzleştirici kullanmadan önce ısıya duyarlı spreylerle saçınızın yanmasını ve yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Bu saç stili saçınızın tüm uzunluğunu ortaya çıkarır.

 

Uzun Örgülü Erkek Saç Stilleri

erkek örgülü saç modelleri

Örgülü erkek saç modeli ile benzersiz ve etkileyici bir görünüme sahip olmanız mümkün.

 

Erkek İçin Topuz Saç Modeli

topuz erkek saç modelleri

 

Uzun ve Bukleli Erkek Saç Stilleri

Uzun ve Bukleli Erkek Saç Modelleri

 

En Tarz Erkek Saç Modellerini Bulmak İçin Kullandığımız Resim KaynaklarıGoogle Görseller , Pinterest

 

Bu yazıyı paylaşarak daha çok kişinin görmesine yardımcı olabilirsiniz.

Şimdiden Teşekkürler

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın