Erkek Saç Modelleri

saç modelleri erkek

Yeni bir stile sahip olmak için modaya uygun erkek saç modelleri mi arıyorsunuz? Merak etmeyin  doğru yerdesiniz. Bu kılavuz sayesinde 2019 erkek saç kesim modelleri arasından yüz tipinize en uygun saç stili hangisi bulacaksınız.

Çeşitli uzunluk ve farklı yapılardaki saçlar için en iyi modelleri gözden geçirirken, hangi ürünlerle, nasıl şekil vermeniz gerektiğini de anlatacağım.

2019 Erkek Saç Modelleri

1-  Undercut Saç Modelleri
2- Erkek Kısa Saç Modelleri
3- Orta Uzunluktaki Erkek Saç Modelleri
4- Erkek Uzun Saç Modelleri

Bu sene erkek saç modelleri arasında en fazla ilgi görecek olan undercut kesimler ve dağınık saç modelleri olacak gibi görünüyor. Sizi daha fazla bekletmeden erkek saç modelleri kataloğu arasından modelleri inceleyelim.

erkek saç modelleri erkek saç modelleri

erkek saç modelleri

 

Undercut Saç Modelleri

undercut saç kesimleri

Undercut Erkek Saç Modelleri
Erkek Saç Kesim Modelleri

Undercut Erkek Saç Modelleri Undercut Erkek Saç Modelleri Undercut Saç Kesimi Undercut Erkek Saç Modelleri Yeni Erkek Saç Modelleri

Undercut saç modeli tarihi ilk olarak 1900 yılına dayanıyor dediğimde biliyorum çok şaşıracaksınız. Özellikle işçi kesimin tercihiydi. Çünkü bu model için fazla yetenekli berberlere ihtiyaç yoktu. Ünlüler arasında birden bire yaygınlaşmasıyla son bir kaç yıldır oldukça popüler oldu. Ülkemizde ise yanlar kısa üstler uzun saç modeli erkek saçları denildiğinde ilk akıla gelen modellerden biri olarak zihinlerimize yerleşti. Bu kadar popülerleşmesinin en önemli nedeni ise hemen hemen her yüz tipine uygun bir saç modeli olması diyebilirim. Saçınız seyrek değilse gözü kapalı tercih edebilirsiniz. Çünkü yanların ve arka kısmın kısa olması sebebi ile bu kesimde saçın üst kısmı vurgulanır.

 

Dağınık Undercut Saç Modeli

undercut kesim
erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun

Yanlar kısa üstler uzun saç modeli erkek için nasıl yapılır ? Dağınık undercut saç modeli için saçın yanları ve arka kısmı saç kesme makinesi ile kısaltılırken, saçın üstleri uzun kalacak şekilde makasla kesilir. İsteğinize göre saç kurutma makinesi ile saçınızı kuruttuktan sonra parlak veya mat görünüm sağlayacak wax çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz.

Geriye Doğru Taranmış Undercut Saç Stili

brad pitt erkek saç modelleri
brad pitt  saç modelleri

Brad Pitt’in kullanmış olduğu geriye doğru taranmış undercut saç stilinde saçın üst kısmı orta uzunluktadır. Fön makinesi ve bir fırça yardımıyla saçınızı geriye doğru taradıktan sonra elinize bir parça wax alıp elinize iyice yedirdikten sonra saçınıza sürün. Gün boyu saçınızın bozulmaması için wax sürdükten sonra üzerine güçlü tutuş etkisine sahip saç spreyi de sıkabilirsiniz.

Yana Ayrılmış Undercut Saç Stili

erkek saç kesim modelleri

Yana ayrılmış undercut saç stilinde saçın yanları tıraşlı olurken, saçın ön kısmı orta kısımdan daha uzun bırakılır. Eğer sizde bu harika görünümü elde etmek istiyorsanız parlak bir saç pomadı tercih etmelisiniz. Temiz ve nemli saçınıza az miktarda pomad sürdükten sonra fön makinesi yardımıyla saçınızı yana doğru kurutun.

 

Mohawk Undercut Saç Modeli

erkek modern saç stilleri

Saçın ön ve arka kısımları tıraş edilirken, üst kısım uzun bırakılır. Mohawk Undercut saç stilinin en iyi tamamlayıcısı ise resimdeki gibi uzun bir sakaldır. Saçınızı yıkadıktan sonra saçınıza uygun boyuttaki bir saç fırçası ile saçınıza fön çekin. Sert ve parlak özelliğe sahip bir saç pomadıyla son haline verdikten sonra saç spreyi ile bu modeli sabitleyebilirsiniz. Eğer bu saç modelini istiyorsanız her seferinde bunları yapmayı göze almalısınız. Bazen yorucu bir hale gelebilir. Ama kadınların her gün güzelliği için ayırdığı zamanın yanında bu hiç bir şey.

Asimetrik Undercut

asimetrik erkek saç modelleri

Saçın üst kısımlarının farklı uzunluklarda kesilmesiyle havalı perçemler oluşturulur. Her yüz tipine uygun olan bir stil olmasına rağmen genelde yuvarlak yüzlü erkekler tarafından daha çok kullanılıyor. Şekil vermesi kolay bir saçtır. İster ellerinizle sadece karıştırarak şekil verin isterseniz fön makinesiyle istediğiniz yöne doğru fön çekin. Karar sizin.

Topuz Undercut

samuray saç modeli erkek

Saçın yan ve arka kısımları kademeli bir şekilde kısaltılır, saçın üst kısımı geriye doğru tarandıktan sonra toka ile toplanır.Ülkemizde bu stili futbolcuların tercih ettiğini görüyoruz genelde. Daha çok samuray saç modeli olarak bilindiğinden kuaförünüze böyle de söyleyebilirsiniz.

Erkek Kısa Saç Modelleri

kısa erkek saç modelleri

Kısa saç modelleri erkek için en rahat seçimdir. Saçınızla neredeyse hiç uğraşmanız gerekmediğinden bir yere giderken zaman kaybetmezsiniz. Sabah uyandığınızda acaba saçım nasıl diye düşünmek zorunda değilsiniz. Jöle,wax,saç kremi, saç spreyi gibi ürünlere fazladan para vermek zorunda kalmazsınız. Saç kurutma derdiniz yoktur. Saçınızı kurutmadığınız için sinüzit olmazsınız. Bu sebeplerden dolayı da her sene popülerliği devam eder.

3 Numara Saç

erkek 3 numara saç modelleri

Erkek kısa saç modelleri arasında en sevilenidir. Kadınlar bu saç modeline sahip olan kişileri daha erkeksi bulduklarını söylüyorlar. “Bir erkeğe 3 numara saç yakışıyorsa o erkek her türlü yakışıklıdır” sözünü illaki duymuşsunuzdur.  Ama her erkeğe yakışmıyor işte. Yakışması için kafa yapınızın ve kulaklarınızın düzgün olması lazım. Bu görünümü korumak için ise 15-20 günde bir tekrardan tıraş olmanız gerekir.İyi bir saç kesme makinesi alırsanız kendiniz bile kesebilirsiniz saçlarınızı. Hiç bir zorluğu yoktur. Uygulaması kolaydır. 3 numara saç kesimine alıştınız mı kolay kolay vazgeçmek istemezsiniz. Korkusuzca bere ve şapka takabilirsiniz ne de olsa saçım bozulacak derdiniz olmayacak. Çeşitli saç ürünleriyle saçınızı yıpratmaya da gerek yok. Hem karizmatik hem de rahat daha ne olsun.

2 Numara Saç

2 numara erkek saç modeli

2 numara saç kesimi ile 3 numara saç kesimi arasında göründüğü gibi fazla bir fark yok. Kuaföre daha geç gitmek isteyenler tarafından 3 numara yerine tercih edilebilir. Kısa süre sonra aynı hale gelecek zaten. Bu yüzden 3 numara saç için söylediğimiz şeyler 2 numara saç içinde aynen geçerli. Kafa deriniz son derece rahat edecek. Özellikle sıcaktan bunaldığımız yaz aylarında tavsiye edilir.

1 Numara Saç

1 numara saç stili

1 numara saç kesimi özellikle seyrek saçlı kişilere en çok yakışan modellerden biridir. Dwayne Johnson, Vin Diesel, Jason Statham gibi bir çok seyrek saçlı Hollywood ünlüsü bu modeli tercih ediyor. Ne kadar karizmatik durduklarını söylemeye gerek var mı?

Undercut Kısa Saç Modeli

kısa saç modeli erkek için

Kısa saç ile rahat edenlerin düz kesimler yerine tercih ettiği bir modeldir. Saçın yan kısımları kademeli olarak kısaltılır. Saçın üst kısmı ise elinizle taranacak uzunlukta kısaltılır.

Çizikli Saç Stili

kısa saç stilleri

Yukarıdan aşağıya doğru saç cildin rengini almaya başlar. Saçın bir yanına çizik atılır.

 

Saçaklı Kısa Saç 

kısa saç modelleri erkek

Bu saç stilinde kesişen iki eğri şeklinde saçak oluşturulur.

 

 5 Alternatif Kısa Saç Stili

 

1.

kısa saç modeli

2.

kısa modern erkek saç stili

3.

kısa katmanlı saç kesimi

4.

erkek için saç kesimi

5.

ultra kısa erkek saç kesimi
Erkek Saç Kesim Modelleri

 

Orta Uzunluktaki Erkek Saç Modelleri

Saçınız söz konusu olduğunda ne çok uzun olsun ne de çok kısa olsun diyorsanız orta uzunluktaki erkek saç modelleri sizin için ilham verici olabilir. Çoğu erkek ünlünün saç tercihi de zaten bu sınıfa girmektedir. Orta uzunluktaki saçlarınızı ister doğal akışına bırakın, isterseniz çeşitli şekillendirici ürünleri kullanın. Tercih sizin. Ama inanın bana çok havalı olacaksınız!

Orta Uzunluktaki Saçlarınıza Şekil Vermek İçin:

  1. Saçınızı yıkadıktan sonra havluyla ıslaklığını alın.
  2. Fön makinesinin havasını saçınız tamamen kuruyana dek saçınıza yönlendirin.
  3. Saç fırçası ile kabarıklığını alın.
  4. Dalgalı saçlarınız varsa mat bir görünüm veren krem ya da wax kullanın.
  5. Saçlarınız düz yapıda ise parlaklık veren saç şekillendirici ürünleri tercih edin.

 

Orta Uzunluktaki 20 Erkek Saç Modeli

1.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (14)

2.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (1)

3.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (2)

4.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (3)

5.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (4)

6.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (5)
orta uzunlukta saç modelleri erkek

7.

 

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (6)

8.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (8)

9.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (9)

10.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (10)

11.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (11)

12.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (12)

13.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (13)

14.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (15)

15.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (16)
erkek dağınık saç modelleri

16.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (18)

17.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (19)

18.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (20)
yanlar kısa üstler uzun saç erkek

19.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (21)
erkek dağınık saç modelleri

20.

orta uzunluktaki erkek saç modelleri (22)

Erkek Uzun Saç Modelleri

uzun erkek saç modelleri

Günümüz dünyasında uzun saçların sadece kadınlara yönelik olduğu algısını yenmiş bulunmaktayız. Eğer saç dökülmesi gibi bir problemle karşı karşıya değilseniz, saçınıza gerekli olan bakımı yapmaya hevesiniz varsa sizlerde saçınızı uzatmak isteyebilirsiniz. Uzun saçlı erkekler topluluğu gün geçtikçe büyüyor. Sanatçılar, maceraperestler, müzisyenler tarafından kullanılan birbirinden güzel erkek uzun saç modelleri var.

 

Geriye Atılmış Uzun Saç Modelleri

geriye atılmış uzun saç

Gündelik hayat kullanımı ve sokak stili ile uyumlu olduğu gibi özel bir giyim ile de çok şık durmaktadır. Parlaklık etkisine sahip bir jöle ya da saç köpüğü kullanarak ellerinizle saçınızı kolayca böyle geriye atabilirsiniz. Uzun erkek saç modelleri arasında en kolay uygulanabilecek stillerden biridir.

 Erkek İçin At Kuyruğu Saç Modelleri

at kuyruğu erkek saç modelleri

Uzun saça sahip erkekler için günlük yaşamda ya da iş hayatında kullanmaya uygun bir saç modelidir. Hızlıca bu modeli yapabilirsiniz. Ayrıca kullanımı da rahattır.

 

Uzun ve Düz Erkek Saç Modelleri

uzun ve düz erkek saçı

Erkekler için olan saç modelleri arasında son derece iddialı ve ilgi çekici bir modeldir. Saçınızın kendi yapısı düz olmasa bile merak etmeyin saç düzleştirici ile kolayca düzleştirebilirsiniz. Düzleştirici kullanmadan önce ısıya duyarlı spreylerle saçınızın yanmasını ve yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Bu saç stili saçınızın tüm uzunluğunu ortaya çıkarır.

 

Uzun Örgülü Erkek Saç Modelleri

Uzun Örgülü Erkek Saç Stilleri

Erkekler için olan örgülü saç modelleri ile benzersiz ve etkileyici bir görünüme sahip olmanız mümkün.

 

Topuz Erkek Saç Modelleri

topuz erkek saç modelleri

 

Erkek Uzun ve Bukleli Saç Modelleri

Uzun ve Bukleli Erkek Saç Modelleri

 

Kullandığımız Resim KaynaklarıGoogle Görseller , Pinterest

 

Bu yazıyı paylaşarak daha çok kişinin görmesine yardımcı olabilirsiniz.

Şimdiden Teşekkürler

9 yorum

  1. Bir çok güzel saç modeli var ama benim ki seyrek saçlara sahipseniz ne yazık ki fazla bir seçim bulamıyorsunuz. Saç dökülmesini engelleyen çeşitli ürünler kullanmış olsam da bir çözüm olamadılar. Şimdi saç ekimi yapan yerler aramaya başladım. Saç ektirmeyi düşünüyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*