Erkekler Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Erkekler Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Erkek giyimi çoğu zamanlarda kadın giyiminden geri planda kalsa da aslında erkekler için önemli konular arasındadır. Erkek giyim kombinelerinde çok fazla alternatif görünmese de aslında dikkat edilmesi gereken bir çok konu vardır. Hal böyle olunca erkek kombinelerinde dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? Sorusu en çok sorulanlar arasındadır. İşte o detaylar.

Erkek Kombininde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Erkekler kombin yaparken oldukça zorlanmaktadır. Ancak kombin yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için araştırdık İşte o detaylar.

Kendi Tarzınızın Dışına Çıkmayın

Her insanın tarz konusunda kendi çizgisi var. Her geçen gün moda sektörü değişiklik göstermektedir. Moda dinamik bir anlayış olduğundan her geçen gün değişmektedir. Bu konuda demode olmamak adına modayı her zaman takip etmek hem zor hemde biraz maliyetli olacaktır. Bunun yerine bir tarz sahibi olup o yönde stil belirlemek daha doğru olacaktır. Oturmuş bir tarzınız var ise belli bir stil sahibi olabilirsiniz.

Yerine Uygun Giyinmek

Erkek giyiminde yerine uygun giyinmek kadın giyiminden daha önem taşımaktadır. Çünkü erkeklerde bu konu hakkında daha kesin çizgiler vardır. Bu neden aksesuarlara, ayakkabılara dikkat edilmesinde fayda vardır. Düğün gibi organizasyonlarda takım elbisemin altına klasik ayakkabılar tercih ederken günlük zamanda giyilen takım elbiselerin altına spor ayakkabılarının tercih edilmesi gerektiği gibi.

Marka Takıntısından Uzak Durun

Kaliteli giyinmek için her zaman marka kıyafetlere ihtiyacımız yoktur. Satın alınacak ürünler kalite konusunda ve görsel olarak güzel olmalıdır. Bu nedenle sırf marka diye alınan kötü kıyafetler, logolar ve renkler daha kötü görünmemize neden olabilir.

Aksesuar Kullanımı

Stil konusunda kabul edilir gerçeklerden biridir aksesuar konusu. En basit kıyafetler bile aksesuar yardımı ilke mükemmel hale getirilebilir. Erkekler için sıradan bir jean-t-shirt kombinine güzel bir kemer ya da şık deri bileklik yada harika bir saat ile kombini daha farklı hale getirmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanında aksesuar kullanımında cesur renklerin tercih edilmedi hem daha kolay olacak hem de yapılan kombini farklı bir boyuta ulaştıracaktır.

Aynı Renk Farklı Ton

Erkeklerim kıyafet konusundaki kaçış normlarından biri tamamen aynı renk üzerine giyinmek ile başlıyor. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken konu aynı renk tercihinde bulunacağınız zamanlar bile o rengin farklı tonlarını kombin içerisinde denemelisiniz .Bu sayede hem oluşacak tek düzelikten kurtulursunuz hemde sıkıcı bir kombin yapmamış olursunuz.

Vücuda Uygun Kıyafetler

Erkeklerin giyim konusunda dikkat etmesi gereken konulardan biri de vücud tiplerine uygun bir şekilde giyinmeleri gerektiğidir. Kombin yaparken seçilen parça kadar boy ve kilo da önemlidir. Geniş omuzlara sahip olan erkekler slim fit takımları tercih edebilirken, dar omuz yapısındaki erkekler ise daha çok vatkalı takımlar tercih edebilirler. Bunun yanında bacak boyuna uygun bir şekilde paça boyu tercih edilmesi de yine kıyafeti olduğundan daha iyi gösterecektir.

Fazla Desen Göz Yorabilir

Günümüzdeki erkek giyimlerine bakıldığında farklı desenlerin ve renklerin aynı anda kullanıldığını görmek mümkün. Bu durum bazen istenilmeyen görüntülere sebep olabilir. Hareketli ve desenli bir gömlek altına yine kareli ya da hareketli bir pantolon tercihi ilk başta gözünüze güzel gelse de aslında göz yorucu olacaktır. Bu nedenle hangi kısımda hareketli tercih yapacağınızın seçiminden sonra bu hareketliliği tek bir noktada yapmaya özen gösterin.

Vintage Esintisi

Yeni ürünler her zaman ilk akla gelen noktalardan olsa da aslında bazen dolabın köşelerinde kalmış, uzun süre giymediğimiz ve hatta unutulmaya yüz tutmuş ürünlerle hem nostalji esintisi yaratabilir hem de sıkıldığımız o görüntüyü üzerimizden atabiliriz.

Mevsimsel Parçalar Önemli

Erkek kombinlerinde eksik olan noktalardan bir diğeri de mevsimsel parçanın dolaplarda bulunmamasıdır. Bu durum çoğu erkek tarafından ihmal edilir. Ancak bir kere alınıp uzun yıllar giyilecek olan deri ceketler, kabanlar bu parçalar arasındadır. Kaşe ve kalın bir kaban ile kalın ve tek renkli atkıların uyumu gayet iyidir. Bunun dışında gömleklerin üzerine atılan sweet yada hırkalarda her zaman size tarz katacaktır. Ayrıca bere ve eldiven seçimi de erkeklerin dolabında olması gereken seçenekler arasında bulunur.

Ayakkabı Seçimi

Dost başa düşman ayağa bakar sözünü bize hatırlatır nitelikte. Bunun yanında ayakkabı konusunda farklı fikirleri açık olmanızda fayda var. Çünkü erkek kombinlerinin en değiştirici yanı ayakkabıdan geçmektedir. Aynı kıyafetleri spor ve klasik ayakkabı ile giyince gideceğiniz mekanlar bile farklı yerlere dönüşüyor. Sezona göre bot ve spor ayakkabılar özel davetler için klasik ayakkabılar ve spor ayakkabıların farklı tonlardaki renkleri kesinlikle bir erkeğin dolabında bulunması gereken türden şeylerdir. Bu nedenle sadece bir siyah ayakkabı alıp ya da her ayakkabıyı siyah alıp onu farklı kombinlemeye çalışmanız çok da başarılı bir seçim olmayacaktır.

 

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    İlişkide Güven Sorunu Nedir? Güven Sorununu Çözme Yolları?

    Erkekler İçin Yaz Kombinleri Nasıl Olmalıdır? Kombin Önerileri?