Erkeklerin Okuması Gereken 10 Kitap

erkeklerin okumasi gereken kitaplar
erkeklerin okumasi gereken kitaplar

Erkeklerin modern dünyaya uyumunu sağlaması, liderlik becerilerini geliştirmesi ve saygınlığını artırması için yazılına birçok kitap bulunmaktadır. Kişisel gelişiminizi olumlu yönde etkileyecek olan bu kitaplar üzerinde araştırma yapıyorsanız, en popüler ve en iyi kitap önerilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda erkeklerin okuması gereken 10 kitap önerisi konusundan bahsedeceğiz.

Çağımızda öğrenmemiz gereken pek çok bilginin olduğu gibi aynı zamanda yönetmemiz gereken bir yaşantımız bulunmaktadır. Belirli öneriler, tavsiyeler ve nasihatler ile birlikte günlük yaşantımıza şekil vermemiz atacağımız adımlar açısından oldukça önemlidir. Günlük yaşantı kadar aynı zamanda iş hayatında da başarılı olmak isteyen birçok kişi önerilere ve tavsiyelere kitaplar üzerinden ulaşmaktadır. Kişisel gelişim açısından oldukça önemli olan kitaplar hayatımızın şekillenmesinde ve atacağımız adımlarda bizlere yol gösteren temel kaynaklar arasında gösterilmektedir.

Kişisel gelişim ve saygınlığın arttırılmasının yanı sıra liderlik özelliğinizin de güçlü bir hale gelmesini sağlayacak bu kitap önerilerinin yanı sıra sizlerinde okunması gerektiğini düşündüğünüz kitap önerileriniz var ise bunları yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz. Hemen erkeklerin okuması gereken 10 kitap önerisini listeleyelim.

1- Erkeğin Özüne Giden Yol:

David Deida tarafından kaleme alınan Erkeğin Özüne Giden Yol kitabı günümüzde çevirisi ile birlikte Üstün Erkeğin Yolu isminde yayımlanmaktadır. Erkeklerin yaşamış olduğu zorlukların üstesinden nasıl gelineceği hakkında oldukça güzel bilgilerin yer aldığı bu kitap kişisel gelişiminiz açısından oldukça önemlidir.

2- İş Dünyasında Zirveye Giden Yol:

Marshall Goldsmith tarafından kaleme alınan İş Dünyasında Zirveye Giden Yol isimli kitap iş hayatında başarıyı yakalamak isteyen erkeklerin kesinlikle okuması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Birçok şirkete yönetici ve liderlik koçluğu yapan Marshall Goldsmith, kitabında aynı zamanda iş dünyasında nasıl başarılı olunacağına dair önerileri de okuyucuları ile paylaşmıştır.

3- Duygusal Zekâ:

Psikolog Dr. Goleman tarafından kaleme alınan Duygusal Zekâ isimli kitap günümüzde birçok kişi tarafından beğenilerek okunmaya devam edilmektedir. Önceliği Y ve Z kuşaklarına veren Psikolog Dr. Goleman, başarıya giden yol üzerinde duygusal zekânın da oldukça etkili olduğunu belirterek okuyucularına etkileyici önerilerde bulunmaktadır.

4- Kahramanın Sonsuz Yolculuğu:

Kahramanın Sonsuz Yolculuğu kitabı Joseph Campell tarafından kaleme alınmıştır. Joseph Campell bu klasik yapıtında çağdaş dünyada toplum ile birey arasındaki çatışma da insanın olmanın önemine vurgu yaparak nasıl davranılması gerektiği hakkında özel önerilere değinmiştir.

5- Bolluk:

Peter H. Diamandis tarafından kaleme alınan Bolluk kitabı yaşadığımız günlerin karanlığına karşı içimize umut ışıkları serpmektedir. Gelecekte teknoloji ve inavasyonun gücü ile nasıl hareket edilmesi gerektiği ve bolluk düzeninde nasıl adım atılması gerektiği üzerinde önemli bilgiler vermektedir.

6- Üç Anadolu Efsanesi; Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik:

Liderlik özelliğinde araştırma yapmak isteyen kişilerin Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Üç Anadolu Efsanesi isimli kitaba yönelmelerini önermekteyiz. İnsanların kendi topraklarındaki kesimlere başkanlık etmelerini örneklendiren bu kitaplarda liderlik özelliğinin nasıl olması gerektiğine ilişkin önemli bilgileri edinebilirsiniz.

7- Yakın İlişki:

David Deida’n ın bir diğer kitabı olan Yakın İlişki kitabı kişisel gelişiminiz açısından oldukça önemli kitaplar arasında gösterilmektedir. Maskülen ve feminen enerji üzerinde duran bu kitap da Maskülen ve feminen enerjiyi anlamak ve günlük yaşamda bu enerjileri okuyarak iyi bir ilişki oluşturmak üzerinde güzel bilgilere ulaşabilirsiniz.

8- Çatışma Ortamında Barış Dili:

Psikolog Dr. Marshall B. Rosenberg tarafından kaleme alınan Çatışma Ortamında Barış Dili isimli kitapta, günlük yaşantıda içsel barışı sağlayabileceğiniz pek çok öneri ve bilgiyi bizlere sunmaktadır. Ayrıca kitap içerisinde çatışma çözümleri, iş kültürü, otoriter yapılar ve tahammül etme gibi kişisel gelişim açısından oldukça önemli bilgiler edinebilirsiniz.

9- Ruhsal Rehberim Yanımda:

Susan McMahon tarafından kaleme alınan Ruhsal Rehberim Yanımda isimli kitap erkeklerin kişisel gelişim açısından okuması gereken ve ön plana çıkan kitaplar arasında yer almaktadır. Filozofların düşüncelerine sıkça rastlayacağınız bu kitapta kendi üzerinize düşen bilgileri alabilirsiniz.

10- Zenginlik Bilimi:

Erkeklerin kişisel gelişimi için oldukça önemli kitaplar arasında göstereceğimiz bir diğer kitap önerisi de Walles Watless tarafından kaleme alınan Zenginlik Bilimi isimli kitaptır. Bolluk bilincini ruhsal detaylarla aktaran bu kitap üzerindeki önerilerden faydalanabilirsiniz.

Erkekler İçin Kişisel Gelişim Neden Önemli?

Dünyanın sürekli bir değişim içerisinde olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Bu değişime ayak uydurulması ve saygın bir kişilik kazanılması açısından belirli önerilerden faydalanması gerekmektedir. Gerek iş dünyasında gerekse günlük yaşamda liderlik özelliği ve saygınlık kazanmak isteyen pek çok erkeğin başarı sırrı da kitap okumaktan geçmektedir. Sizlere listelemiş olduğumuz kitap önerileri üzerinde yaşantılara ve başarılara dair izlere ulaşmanız mümkündür.

Bu Kitap Önerilerinin Faydaları Nelerdir?

Başarılı yaşantılara, psikolojik gelişime ve günlük yaşamda nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair izlere rastlayabileceğiniz bu kitap önerileri sizler açısından oldukça faydalıdır.  Bu önerilerden yararlanarak günlük yaşamda, iş ortamında ve resmi toplantılarda nasıl hareket etmeniz gerektiği, konuşma ve tavırlarınızın nasıl olması gerektiğinin yanı sıra karşınızdaki kişinin hal ve hareketlerinden hangi anlamları çıkarabileceğiniz gibi pek çok sonuca ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Sizleri için sunmuş olduğumuz kitap önerilerinde ön plana çıkan özellikleri listeledik;

 • Çağın Değişimine Ayak Uydurmak
 • Teknolojik ve Ekolojik Gelişmelere Adapte Olmak
 • Doğru ve Etkili Rol Modeli Oluşturmak
 • Yöneticilik ve Liderlik Özelliğini Geliştirmek
 • Duygusal Becerileri Geliştirmek
 • İyi Bir İletişim Şekli Oluşturmak
 • Saygınlık Kazanmak
 • Eski ile Yeniyi Kıyaslamak

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddelerin yanı sıra okuduğunuz kitaplar kişisel gelişiminiz ve psikolojik anlamda sizleri olumlu yönde etkileyecektir. Edinmiş olduğunuz bilgileri günlük yaşamda ve iş hayatında uygulamanız ve değişimi gözlemlemeniz ayrıca öncesini ve sonrasını analiz etmeniz için oldukça önemlidir.

Erkekler İçin Kişisel Gelişimi Etkileyen Unsurlar

Kişisel gelişimini olumlu yönde etkileyecek bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu aynı zamanda sizlerin saygın bir kişilik kazanmanız açısından da olukça önemli ve temel hususlardır. Günlük yaşamınızda, iş hayatınızda veya aile ortamında iyi bir kişiliğe sahip olmak ve saygı duyulan insan olmak istiyorsanız öncelikle olumsuz özelliklerinizi belirleyerek bunları değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlarda yer almaktadır. Bu hususları sizler için listeledik;

 • Tebessüm Etmek
 • İyi Bir İletişim Kurmak
 • Alçak Gönüllü Olmak
 • Yardımsever Olmak
 • Teşekkür Etmeyi Bilmek
 • İçten Davranmak
 • Anlayışlı Olmak
 • Saygılı Tutum Sergilemek

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler saygı duyulan bir rol model kazanmanız için yapmanız gereken temel etkenler arasında yer almaktadır. Fakat burada oldukça önemli olan bir nokta da kendiniz olmanızdır. Olumsuz yönlerinizi belirleyerek bu yönleri olumlu olarak değiştirmeniz kişisel gelişiminiz, saygı duyulan bir kişilik kazanmanız ve lider özelliği edinmeniz açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra çevreniz ile etkili ve iyi bir şekilde iletişim kurmanız saygı ve sevgiyle hareket etmeniz de sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Erkekler Kadınların Neresini Öpmek İster

  erkekleri etkileyen kadin kiyafetleri

  Erkekleri Etkileyen 10 Tahrik Edici Giyim Tarzı