Facebook İle İnternetten Para Kazanmak

facebook ile internetten para kazanmak

Bugün neredeyse herkesin gün içerisinde birkaç kez ziyaret ettiği bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook ile internetten para kazanmak hakkında hiç bir şeyler duydunuz mu? “Hayır.” dediğinizi duyar gibiyim. Dünyanın her yanına yayılan ve toplumsal hayatı değiştiren Facebook sayesinde her ay oldukça iyi paralar kazanabilmek mümkün. Nasıl mı?

Çoğu kişi Facebook adlı sosyal paylaşım sitesini arkadaşlarını takip etmek ve oyun oynamak için kullansa da; aslında Facebook, oldukça önemli bir gelir potansiyeline sahip. Bu yöntemi bilenler, evlerinden hiç çıkmadan para kazanıyor. Bilmeyenlerse oyun oynamaya devam ediyor. Eğer siz de her gün Facebook’ta harcadığınız vaktinizi internetten para kazanmak için kullanmak istiyorsanız bu yazımı dikkatle okuyun.

Facebook, şuan sahip olduğu trafik bakımından internet pazarının merkezi haline gelmiş durumda. Bu durumu lehinize çevirmek istiyorsanız öncelikle popüler bir Facebook sayfasına sahip olmanız gerekiyor. Sayfanızın popülaritesi arttıkça, birçok farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Sistemin kilit noktası ise popüler bir sayfa edinmek.

İnternetten Para Kazanmak İçin Facebook sayfası nasıl oluşturabilirim?

Facebook kazançlarındaki en önemli faktör popüler bir sayfa oluşturabilmektir. Bunun da çeşitli yöntemleri var elbette. Öncelikle ilginizi çeken bir alanda sayfa oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Bu sayfa yemek, moda, dekorasyon, spor veya sağlık üzerine olabilir. Sayfanızı açtıktan sonra, insanların hoşuna gidebilecek birkaç paylaşım yapın ve sayfanıza tüm arkadaşlarınızı davet edin. Merak etmeyin, sayfanız oturduğu zaman beğeniler otomatik olarak gelecek.

Şimdi 300-500 beğeniye sahip olduğunuzu düşünerek devam edelim. Daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için Facebook’un viral reklam avantajından faydalanabilirsiniz. Bunun için hayranlarınızın hoşuna gidecek paylaşımlar yapın. Bir süre sonra başkaları da sizin gönderilerinizi paylaşacaklar ve doğal olarak sizin paylaşımlarınız hayranlarınızın arkadaşlarına kadar gidecek. Bu viral reklam stratejisi ile, sayfanız ne kadar büyükse o kadar iyi verim alırsınız. Hayranlarınızın arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları derken çığ gibi büyüyecek bir kitleden bahsediyorum. Genellikle sevimli hayvan fotoğrafları ve pratik bilgiler, viral dönüşümü en başarılı konular arasında. Bu yüzden diğer gelişmiş sayfaları inceleyebilir ve kendinize bir yol haritası çizebilirsiniz.

Eğer sayfanız 5.000, 10.000 beğeni gibi bir kitleye ulaştıysa bu noktadan sonra işiniz biraz daha kolaylaşacak. Artık paylaşılan gönderileriniz (viral reklam) sayesinde, hiçbir ücret ödemeden her gün 200-300 beğeni daha gelecektir. Bu noktadan sonra yapmanız gereken özel bir şey yok. Stabil olarak paylaşımlara devam etmeniz yeterli.

Facebook İle İnternetten Para Kazanmak Ne Yapmak Gerekli?

Evet, şimdi en can alıcı konuya geldik. Artık hayran kitlesi oturmuş bir Facebook sayfasının sahibisiniz. Elinizde önemli bir pazar var ve sizin tek yapmanız gereken insanları para kaynağınıza yönlendirmek. Şimdi, 10.000 beğenili bir sağlık sayfanızın olduğunu düşünerek devam edelim.

Facebook, burada bahsettiğim para kazanma yönteminin sadece trafik, yani hedef kitleye erişme kısmında işe yarıyor. Bunun dışında Facebook ile işimiz olmayacak. Şimdi ücretsiz bir Blogger blogu açabilir ve blog yazılarımızın reklamını Facebook sayfamızda yapabiliriz. 10.000 beğenili Facebook sayfamızdan blogumuza gün içerisinde 1.000 kişi çektiğimizi düşünürsek, 1.000 kişinin ziyaret ettiği bir sağlık blogu Google Adsense ile günlük 4-5$ kazandıracaktır. Yöntemimizin adı: Google Adsense odaklı bir blog kurmak ve hayran sayfamızdan ziyaretçi çekmek!

Sıra diğer yöntemimize geldi. Yöntemin adı: Satış Ortaklığı. Sağlık sayfanızdaki insanların ilgilerini çekebilecek konularda çeşitli dijital ve fiziksel ürünlere satış ortaklığı yaparak, Google Adsense’den daha fazla para kazanabilmeniz mümkün. Tabii ki hedef kitlenize uygun ürünler seçmelisiniz. Basit bir örnekle konuyu derinleştirelim. Sağlık sayfanızı takip eden birisi, sağlığına önem veren ve kuvvetle muhtemel alternatif tıp yöntemlerine inanan birisidir. Bu sayfa üzerinden alternatif tıp e-kitapları tanıtırsanız geri dönüşüm oranınız da yüksek olacaktır.

Satış Ortaklığı ile Google Adsense’den kazandığınızdan çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu sistemde kazanmanın sonu yok. Eğer internetten para kazanmak için Satış Ortaklığı sistemi ilginizi çektiyse aşağıda yer alan yazıyı da okumalısınız.

Satış Ortaklığı Sistemi – Affiliate Marketing Nedir? 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*