Gece Dışarı Çıkarken Stiliniz Konuşsun

gece dışarı çıkarken giyim

Bir kulübe ya da bara giderken giyinmek için bir çok seçenek vardır. Tabi ki bunların sadece bir kısmı kayda değerdir. Dışarıya çıkacağımız bir gece için düzgün ve zevk sahibi bir giyim tarzı yaratmak zor olabilir. Birçoğumuz giyimle değil, kusursuz tarzımızla başkalarından farklı olmayı dileriz. Birkaç basit yönlendirmeyle, rezil rüsva olmaktan kurtulabilir ve dikkatleri güzelce üzerinize çekebilirsiniz.

Giyinmek için hazırlanırken şu iki etkenin giysi seçiminizi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz:

1) Şehir:
Her şehrin kendine has atmosferi olur. Bazı yerlerdeki bir kulübe tişörtle girebileceğiniz gibi bazı semtlerdeki kulüpler tişörtleri uygun bir kıyafet olarak kabul etmezler. Kendi yaşadığınız şehirde durumu tahmin etmek son derece kolay olabilir; fakat yeni olduğunuz bir şehirde, gece hayatının nabzını orada yaşayanlara sorarak öğrenin.

2) Gideceğiniz mekanların atmosferi:

Eğer akşam gideceğiniz mekanları biliyorsanız, oyunda şanslısınız demektir. Sizden önce o mekana giden arkadaşlarınızın fikirlerini alın ya da çok kısa bir zamanda internette araştırarak barlar, kulüpler hakkında bilgi edinin.

Ne giyeceğinize vereceğiniz kararda size yardımcı olacak şu birkaç tavsiyeyi göz önünde bulundurun:

Ayakkabılar:

Bir erkeğin ayakkabıları onun kalabalıkta seçilebilmesini, fark edilebilmesini sağlar. Ayakkabılar, diğer herhangi bir kıyafetten daha fazla karakterinizi yansıtır. Yeni başlayanlara önerimiz, asla koşucu spor ayakkabıları giymeyin. Düğünde giyilen şık ayakkabılar her zaman sizi kurtarır. Sandaletler ise plajda sadece giyilir, unutmayın.

Çoraplar:

Çoraplarınız basit olmalı, tek renkli veya çok sade desenli olmalıdır. Pastel renklerden kaçınmanızı, siyah, kahverengi, deniz mavisi veya gri renkleri seçmenizi öneririz. Gömleğinize, pantolonunuza veya ayakkabınıza uyumlu olmalıdır.

Pantolon:

Eğer gideceğiniz yer sıradan bir yer ise tarz kot pantolonlar uygun olabilir. Daha şık bir yere gitmeniz durumunda, ütüsüz pantolonlar en güvenli seçimdir. Pileli pantolonlardan kaçınmaya çalışın. Bazen kot pantolonlar çok sıradan kaçabilir; ama kumaş pantolonlar her zaman resmi bir etki yaratmayabilir. Bir sahil barına gitmediğiniz sürece, şortunuzu evde bırakın deriz.

Kemer:

Eğer pantolonunuzun bel kısmı görünüyorsa, kemer takmalısınız. Eğer tişörtünüzü pantolonunuzun içine sokuyorsanız kesinlikle bir kemere ihtiyacınız var demektir. Eğer bunu yapmıyorsanız ve bel kısmınız görünmüyorsa, kemer takıp takmamak size kalmış. Tabii ki pantolonunuzun düşmemesi için de kemer takmalısınız. Unutmayın, her zaman ayakkabılarınızla uyumlu kemer takmalısınız.

Gömlek:

İş gömleğe geldiğinde, diğer kıyafet türlerinden çok daha fazla seçeneğe sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Gayri resmi bir durum olmadıkça gömleği tişörte tercih edin. İkinci seçeneğiniz düğmeli gömlekler olmalı. Bu, kısa kollu gömlekleri de içerir, çok rahat mekanlar olmadıkça yazın veya baharın sonlarına doğru giyilebilir. Uzun kollu gömlekler ise en güvenli seçimdir. En rahat yerlerde bile, uzun kollu gömlekler çok resmi görünmezler. Kazaklar rahat mekanlarda güzel görünse de tek renk veya sade desenli giymeye özen gösterin.

Renk için genel bir ipucu vermek gerekirse: Eğer koyu renk bir teniniz varsa, asla parlak renkler veya pastel renkler giymekten çekinmeyin. Eğer yakıştırabilirseniz, mavi ve siyah gömleklerinizden farklı bir koleksiyon elde edebilirsiniz.

Dış giyim:

Dış giyim söz konusuysa, havayı kontrol edin. Resmi yerler için bir palto seçebilirsiniz, rahat yerler içinse bir ceket. Bazı resmi mekanlar spor bir ceket giymenizi gerektirebilir. Aynı şey bir kravat için geçerli de olabilir.

Yukarıdaki önerileri takip ederek gittiğiniz yerin atmosferine uyum sağlamanın yanı sıra, kıyafetlerinizi de rahatlıkla seçebilme imkanına sahip olacaksınız. Etrafınızdaki insanlardan farklı görünmek için kendi kişisel tarzınızı yaratmak amacıyla neyin size yakıştığını ve neyin yakışmadığını bulmaya çalışın.

Yukarıda ana hatları belirtilen önerilere uyduğunuz sürece yabancılar tarafından fark edilen erkek siz olacaksınız. Gece sizi bekliyor, kim tutar sizi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*