Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma

google adsense ile internetten para kazanma

İnternetten para kazanma yollarından en garantilisi reklam yayıncılığıdır. Eğer bir web sayfanız ya da blogunuz varsa büyük firmalardan, hatta Google’dan bile reklam alabilirsiniz. Google’ın reklam yayıncılığı hizmeti olan Google AdSense üzerinden devam edelim.

Google Adsense

Google AdSense sizlere, sitenize eklemeniz için bir kod verir. Bu kodu eklediğiniz zaman sitenizde Google reklamları döner. Bu noktada Google, reklam veren ve reklam yayıncısını buluşturan onlarca aracı kuruluştan sadece biri konumundadır. Peki bu yöntemle siz nasıl gelir elde edeceksiniz? Tabi ki sitenizdeki reklamların gösterim ve tıklanmaları ile.

Google, web sitenize giren ziyaretçilere ilgi alanlarına yönelik reklamlar gösterir. Ziyaretçileriniz bu reklamlara tıkladığında ise siz kazanırsınız. Tıklama başına alacağınız ücret Google AdSense programında değişkenlik göstermektedir. Yani bir tıklama başına 0,02  lira  da kazanabilirsiniz, 20 lira da kazanabilirsiniz. Bu reklamdan reklama değişen bir durum.

Google AdSense kontrol paneli sayesinde tahmini kazançlarınızı anlık olarak izleyebilirsiniz. Bugün ne kadar kazandığınızı, son 1 haftada ne kadar kazandığınızı, son 30 günde ne kadar kazandığınızı izlerken günden güne kazancınızı katladığınızı göreceksiniz.

Google Adsense ile Kazanç Sağlamak

Google Adsense ile kazanç sağlamak için elinizde yüksek ziyaretçi sayılı bir web sayfası ya da blog olması gerekli. Tabi ki yüksek ziyaretçi sayılı bir web sayfası kurmak da öyle kolay bir iş değildir. Ancak uzun vadede yapılmayacak bir iş de değil.

Google AdSense programı ile web sitelerinize ve bloglarınıza reklam ekleyebildiğiniz gibi, ayrıca Youtube.com’a yüklediğiniz videolarınıza da reklam ekleyebilirsiniz. Bu yöntemle Youtube videolarınız izlenirken de kazanmanız mümkün. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında da detaylı bir yazı hazırlayacağım. Şimdilik sizleri kabaca bilgilendirmeye çalışıyorum.

Son olarak şu noktada anlaşalım. Google AdSense, kolay yoldan para kazanma yöntemi değildir. Bu, profesyonel bir reklam programıdır. Reklam verenlere kazandırdığınız sürede siz de kazanırsınız. Eğer web sayfanız ya da Youtube kanalınız kaliteli değilse bu yöntemle kazanmanız zorlaşacaktır. Uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız bu programı tercih etmelisiniz.

Bu programla ciddi miktarlar kazanabilmek için gerçekten üzerinde durmanız gerekiyor. Bir site açıp 3-5 sayfa ekleyerek Google AdSense zengini olamazsınız. Web sitenize ilgi göstermeli ve ona her gün yeni bir şeyler eklemelisiniz. Ziyaretçiler Google’da bir şey aradığında sizin sitenize ulaşmalı, sitenize geldiğinde ise reklamlara tıklamalı. Ziyaretçi sayınızı artırmak için sitenize içerik eklemek dışında, reklam ve seo çalışması da yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Google kazançları bence internet üzerindeki en büyük yatırım. Tıpkı ev almak gibi. Kaliteli bir web sayfanız varsa AdSense ile yıllarca para kazanmanız mümkün. Üstelik günde sadece bir saatinizi ayırarak. Eğer bugün çalışmalara başlarsanız bir-iki ay içerisinde siteniz para kazandırmaya başlayacaktır. Tabi ki ufak miktarlar. Fakat çalışmaya ara vermez, sürekli devam ederseniz her geçen ay kazancınız artar ve böylece 10-12 ay sonra Google AdSense ile ayda iyi bir kazanç görebilirsiniz.

Adsense Kazançları

Tek yapmanız gereken hemen bir web sitesi kurmak ve onu geliştirmek. İlerleyen zamanlarda sıfırdan web sitesi kurulumunu ve web sitenizin hitini nasıl arttıracağınızı da anlatacağım. Şimdilik benden bu kadar. Bol kazançlar dilerim.

Google AdSense ile para kazanın! 
İnternetten para kazanma yolları ilginizi çekiyorsa aşağıda ki yazılar da tam size göre.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*