Hayatınızın Aşkı Sanal Alemde Olabilir Mi?

hayatınızın aşkı sanal alemde

Neden olmasın… Hayatınızın aşkı sizi sanal alemde bekliyor olamaz mı? Tabi ki olabilir.

Riske girmezseniz hiç bir şey kazanamazsınız, o yüzden hemen şansınızı deneyin ve kaderinizin yönünü değiştirin.

Her geçen gün milyonlarca insan İnternet dünyasına adım atıyor. İnsanlar İnternet yoluyla birbirleriyle bağlantı kuruyorlar. 365 günün her saniyesi İnternet üzerinden aşklar doğuyor. Kim sizin de “Hayatınızı paylaşacağınız insanı” İnternet`den bulamayacağınızı söyleyebilir ki?

İçinizden bazıları bu yolla arkadaş aramanın kendine güvensiz insanlara göre olduğunu ve işe yaramayacağını düşünüyor öyle değil mi? İşte bu çok yanlış bir düşünce. Çünkü eğer bu yöntem işe yaramasaydı size karşılık veren kimseyi bulamazdınız.

Sosyal Medya Sanal Aşk İçin Uygun Mu?

Dünya çapında sayısız sosyal medya sitesinde, insanların özelliklerini içeren kişisel profillere rastlayabilirsiniz. Sizinle aynı şeyi, yani aşkı ve arkadaşlığı paylaşmak isteyen birçok insanın sizinle aynı yolları takip ettiğini fark edeceksiniz.

Dünyanın her yerinden birçok kariyer sahibi kadın ve erkek profillerini sosyal medya sitelerine yolluyor. Her çeşit kişisel profil yeni insanlarla tanışmaya fırsat bulamayan ve sosyal ilişkileri kuvvetli olmayan kişiler için ideal.

Yaşadığımız dönemin şartları iyice değişti. İnsan ilişkileri daha mesafeli. Bir bakıma teknoloji bizi mesajlar aracılığıyla başkalarıyla iletişim kurabildiğimiz bir hayat stiline taşıdı. İş yerimizde birkaç yıl boyunca sürekli bu şekilde görüşüp yüzünü bir defa bile görmediğimiz, kişiliği hakkında hiç bir fikir sahibi olmadığımız bir sürü insan var.

İş, okul, aile derken zaten özel hayatımıza çok kısıtlı bir zaman kalıyor. İnsan bu vakitleri de değer verdiği ve sevdiği insan ile paylaşmak istiyor . Bu seferde başka bir sorun ortaya çıkıyor. “O insanla bu kısıtlı zaman ve mekan içinde nasıl tanışacağım?”

Yaşam tarzımız karşı cinsteki bekar insanlarla tanışmamıza da kısmen engel oluyor. Yüksek ihtimalle istediğiniz gibi biriyle kendi sosyal ortamınızda tanışma fırsatı yakalayamıyorsunuz. Sosyal medya sitelerinde profil oluşturmak işte bu nedenle sizinle aynı durumda olan bekar insanlarla tanışma imkanı sağlıyor.

Biz açıkçası birçok insana ulaşabileceğimiz sosyal medya sitelerinin arkadaş bulmak açısından uygun olduğunu düşünüyoruz. İnternet yoluyla oluşmayan arkadaşlıklarla karşılaştırıldığında bu yolun daha kolay ve hızlı olduğuna inanıyoruz.

Sosyal medya siteleri sizin kendi profilinizi yaratmanıza ve hatta resminizi karşı tarafa kolaylıkla göndermenize olanak sağlıyor. Bir kişiyle iletişim kurmak istediğinizde ona doğrudan mesaj atabiliyorsunuz.

Online profil, yazılı profil ya da telefon mesajlarından hangisini seçerseniz seçin bu yollar aracılığıyla karşı cinsten bir kişiyi önce mesaj, sonra sohbet, daha sonra telefon en son olarak da buluşarak tanışma şansını yakalarsınız. Bu yollarla birbiriniz hakkında bir fikre sahip olacağınız için hiç tanımadığınız biriyle ilk kez buluşmak inanın daha zor olacaktır.

Şansınız sanal alemde bol olsun..Unutmayın her şey daha yeni başlıyor…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*