İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar Nelerdir? Detayları?

Günümüzde insanların aralarında iletişim sorunu oldukça fazla olmakla birlikte bu durum ikili ilişkilerde de sorunun temeli haline gelmiştir. İnsanların iletişimi düzgün kuramaması hayatın her alanında sorun teşkil ettiği gibi günlük hayatlarında bile sorunları ve moral bozukluğunu beraberinde getirir. Bu durum ilişkileri de olumsuz etkiler kadınlar gibi erkekler de bu konularda bir çok hata yapar ve tutarsız davranışlar nedeniyle sorunlar çözülmek yerine daha büyür. Peki ilişkilerde erkeklerin yaptığı hatalar nelerdir? sorusunu cevaplandırmak bu durumun daha anlaşılır olmasını sağlayacak. Bu nedenle bu sorunun detaylarına yer verdik.

İlişkilerde Erkeklerin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

Günümüzde insanların genellikle aradığı ilişki anlayışı kusursuz ve mükemmel giden bir ilişkidir. Ancak bu pek de mümkün değildir. Fakat ilişkilerin daha sağlıklı olması için erkeklerin ilişkide yaptığı bazı hatalardan uzak durmaları gerekir. Peki nedir  o hatalar ve davranışlar? işte detaylar.

Dış Görünüşe ve Maddiyata Önem Vermek

 

Erkeklerin yaptığı en büyük hataların başında kadınların dış görünüşüne fazla önem vermeleridir. Dış görünüş her insan için belirli kriterler doğrultusunda önemlidir. Ancak karakteri size uygun olmayan bir insanın sadece dış görüntüsü sizi mutlu edemez. Bu nedenle öncelikle insanları tanımalı, ön yargıları bu konuda bi kenara bırakmalıyız. Ancak o zaman iyi ve güzel bir ilişkinin başlangıcına zemin hazırlanabilir. Bunun yanında  kadınların maddi anlamdaki özgürlüklerine de önem veren erkekler bu konuda her zaman yanılıp doğru ilişkiyi kuramazlar.

Tüm İnsiyatifi Kadına Bırakmak

İki kişilik yaşanması gereken bir ilişkide bütün insiyatifi bir tarafın alması doğru olmadığı gibi bu konuda genellikle erkekler tüm insiyatifi kadınlara bırakır. Bu da ilişkide olan olumlu olumsuz her türlü durumdan kadını sorumlu tutmak demektir. Bu durum da belirli bir zaman sonra insanlarda yorgunluğa ve bıkmışlığa sebep olacaktır.

Ne İstediğini Bilmemek

İlişkinin çıkmaza sürüklenme nedenlerinden bir tanesi de erkeklerin ilişki konusunda ne istediğini bilmemesidir. Bu durum insanları yoracağı gibi dengesizliklere ve zayıf iletişime neden olur.İlişkinin düzene oturması ve sağlıklı gitmesi için oldukça önemli bir konudur.

Özür Dilemeyi Bilmemek

Haksız ya da hatalı olunan bir konuda özür dilemek her zaman erdemli ve olması gereken bir davranıştır. Ancak insanların bazılarında oluşan algı özür dilemenin bir zayıflık göstergesi olduğu yönündedir. Bu algı daha çok erkeklerde vardır. Erkeklerin hatalı olduğu durumlarda karşılarındaki kadından kibar ve centilmen bir davranış göstererek özür dilemeleri gerekmektedir. Bunu yapmadıkları için o an çözülecek olan bir olay bile çözülmeyip daha da büyük sorunlar haline gelebilir. Bu da ilişkide bireylerin yıpranmasına sebep olur.

Gereken Saygıyı Göstermemek

Saygı bir insanın her alanında olması gereken bir davranış ve duygudur. Bu ilişkiler için de olmazsa olmazlar arasında gelir. Saygısını kaybetmiş bir ilişki zorlukla ayakta durur. Ayakta dursa dahi bile sağlıklı değildir ve bireyleri mutlu etmez.Bu nedenle her ne olursa olsun her koşulda saygının korunması önemlidir.

Yapılan Hataları Kabul Etmemek

Bu durum başlı başına bir psikolojik sorundur. Hata yapmak insana özgü bir davranıştır. Bu nedenle her insan her konuda hata yapabilir. Ancak yapılan hataların düzeltilmesi ve yapılan yanlışın kabul edilmesi önemlidir. Erkeklerin ilişki de her ne olursa olsun hatalarını karşıdaki partnerlerine yüklemesi ise oldukça kötü bir davranıştır. Bu da ilişkide hataya neden olur.

Sorumluluk Duygusundan Kaçmak

Özellikle uzun zamandır olan ilişkilerde görülen bir davranıştır. Erkekler sorumluluk almaktan kaçtıkları gibi karşılarındaki  kişiye tüm sorumluluğu yükler. Ancak ilişki iki kişiliktir. Bir kişinin bu sorumluluğu alması mümkün değildir. Bu nedenle ilişkide her şeyi beraber yapmalı ya da kadın erkek herkes kendi sorumluluğunun bilincinde olmalıdır. Bunun aksi durumlarda ilişki benliğini kaybeder. Bu konularda ise kadınların ilişkide ki her türlü sorumluluğu üstlenmemesi gerekir. Bu durumu kabul etmeyen erkekler ise daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki adına bir uzman ya da psikologtan bu konu hakkında destek alabilirler.

 

 

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Babalar Günü Ne Zaman? Babalar Günü Detayları Nelerdir?

    En Tehlikeli 5 Spor Nedir? Özellikleri Nelerdir?