Kirli Çamaşırları Döküyoruz: Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır
Kadınlar Neden Aldatır

Kadınların aldatma nedenleri, erkeklerin aldatma nedenlerinden çok daha farklıdır. Toplum tarafından pek bilinmese de, oldukça ince detaylar dahi bir kadının aldatmasına neden olabilir.

Bu sebepler genellikle erkeklerin davranışları ile alakalıdır. Bir kadının aldatması istenmiyorsa eğer ona oldukça dengeli bir yaklaşım sergilemek gerekir. Çok fazla bunaltmadan ve ilgisiz bırakmadan ilişkinin dengesini kurmak gereklidir. Erkeklerin aldatma sebeplerinden ziyade, oldukça farklı nedenlere sahip olan kadınların iç dünyasını inceleyeceğiz. Daha önce hiç duymadığınız sebeplerle karşılaşmaya hazır mısınız?

kadınlar neden aldatıyor
kadınlar neden aldatır

1. Çok Kısıtlamak ve Baskıcı Olmak

Kadınları çok kısıtlamak ve baskıcı olmak aldatmalarını sağlamadaki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Kadın neden aldatır sorusunun ilk cevabı desek yeridir. Bir kadın çok fazla kısıtlanır ve baskıya maruz kalırsa eğer bir süre sonra bu baskıdan kurtulmak isteyecektir. Kendisini daha özgür ve rahat hissedeceği yerlere kaçmaya çalışır.

Bir kadının hayatındaki erkek giydiği eteğin boyuna kadar karışıyorsa eğer bu durum bir süre sonra kadının yorulmasına yol açacaktır. Aynı şekilde kadınlar her ne kadar kıskanılmaktan hoşlansalar bile bunun kesinlikle bir dozu olmalıdır.

Kadına dair kıskanma zaman içerisinde agresifliğe ve takıntı durumuna yol açabilir. Bu tür erkekler kadınlara zaman içerisinde baskı uygulamaya başlarlar. Kadınlar bu baskıdan kurtulmak adına kendilerini daha rahat hissedecekleri bir erkekle birlikte zaman geçirmeyi isterler. Bu durum da kadınların erkekleri aldatmalarına yol açabilir.

2. İlgisiz Bırakmak

Kadınların yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi de ilgisiz kalmaktır. Erkeklerin hayatlarındaki kadınlara karşı ilgisiz davranmaları, kadınların ilgiyi başka yerlerde aramak istemelerine yol açacaktır. Kadınların aldatma sebepleri arasında ilgisiz kalmak da en önemli maddelerden bir tanesidir.

Eğer bir kadın karşısındaki kişiden ilgi görmüyorsa zaman içerisinde bu ilgiyi başka yerlerden temin edebileceğine inanır. Bu durum da kadınların başka erkeklere yönelmelerine neden olur. Özellikle de ilgiyi bulduklarına inandıkları başka bir erkekle karşılaşırlarsa genel anlamda kadınların aldatması kaçınılmazdır. Bu nedenle de aldatılmak istemeyen erkeklerin hayatlarındaki kadınlara karşı yeterince ilgi göstermeleri gerekir.

3. Fazla İlgiye Boğmak

Bazı kadınlar fazla ilgiden hoşlanmazlar. Erkeklerde de olduğu gibi, belirli bir zaman ardından kadınlar erkekleri ceplerinde görmeye başlarlar. Karşılarındaki erkeklere her ne yaparlarsa yapsınlar yine de bir şekilde hayatlarına kalmaya devam edeceklerine inanırlar.

Yine fazla ilgi gösterilmesi, kadınların belirli bir zaman sonra bu durumdan sıkılmalarına yol açacaktır. İçerisinde yer aldıkları ilişkiden sıkılmaya başlayan kadınlar, yeni maceralar arama eğilimine girebilirler. Bu nedenle de hayatlarında yer alan erkekleri, başka bir deneyim yaşamak adına aldatabilirler.

4. Vazgeçilmez Olduklarını Hissettirmek

Aldatma nedenleri arasında erkeklerin, kadınların yaptıkları belirli hatalara karşı da affedici olmalarından kaynaklanabilir. Eğer bir kadın hata yapmışsa ve bunu erkek affetmişse bu durumun sürekli tekrarlanması, kadınların kendilerini vazgeçilmez olarak düşünmelerine yol açacaktır. Böyle bir durum karşısında da bazı kadınlar hayatlarındaki erkekleri aldatırken gözlerini bile kırpmayacaklardır. Bu nedenle de erkeklerin hayatlarındaki kadınlara karşı daha ciddi bir duruş sergilemeleri gerekir. Yapılan hata karşısında ikinci bir şans verilebilir. Ancak aynı hata tekrarlanmışsa ikinci kez affederken çok düşünmek gerekir. Yine aynı hata üçüncü kez tekrarlanırsa da kesinlikle affetmemek gerekir.

Aldatılan erkekler neden aldatıldıklarını öğrenmek istediklerinde bu sebepleri gözden geçirebilirler. Eğer çok fazla ilgi göstermek ya da çok kısıtlamak gibi belirli hatalar yapmışlarsa kendilerini gözden geçirebilirler. Belki de bu sayede başka ilişkilerinde aynı hataları yapmaktan kaçınabilirler.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    kadinlari tahrik eden erkek parfümleri

    Kadınları Tahrik Eden Erkek Parfümleri

    samsung Galaxy Fold 2

    Samsung Galaxy Z Fold 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Özellik