Kadınların Olgun Erkekleri Daha Çekici Bulmasının 10 Nedeni

Hayatlarını kendilerinden daha büyük erkeklerle sürdürmek isteyen kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Çoğu kadına itici gelse bile etrafımızda bu tarz çiftleri görmemiz mümkün.

Bunun sebebini jiletgibi.com olarak araştırdık ve sizlere 10 nedeninden bahsedeceğiz.

1- Daha Olgun Olmaları

Kadınların erkeklere göre daha çabuk olgunlaştıkları bilenen bir gerçektir. Kadınların hayatlarını istedikleri gibi yaşamaları yaşıtlarıyla çok da mümkün olmamakta. Genç erkeklere göre yaşı büyük kişilerin daha fazla aile kurmaya yatkın oldukları bilinmektedir.

2- Daha Bilgili Olmaları

Bildiğimiz gibi insanlar yaşlandıkça daha fazla tecrübe ve bilgile sahip oluyorlar. Kadınların olgun erkeklerden hoşlanmasının önemli bir nedeni de onların deneyimlerinde faydalanması diyebiliriz.

3- Ne İstediklerimi Bilmeleri

Kadınların daha olgun erkek ile hayatlarını sürdürmelerinin bir diğer bilenen nedeni ise, yaşlı erkeklerin ne istediklerini bilmeleridir. Ne istediğini bilen erkek kendisini de karşısındakini de oyalayarak zaman kaybetmez.

4- Maddi Olarak Yeterli Omaları

Kadınların çoğu maddi olarak yeterli bir durumda eş seçmek ister. Çünkü aile kurulduğunda zorlukların çıkması olasıdır. Çocuklarının ve kendisinin hayatlarını iyi bir şekilde sürdürmeleri için kadınlar daha olgun erkekleri tercih edebilirler. Bu durum yaşlı ve maddi olarak yeterli erkeklerin oyunda bir sıfır önde olmalarını her zaman sağlamıştır.

5- İyi Bir Partner Olmaları

İyi bir evlilik veya aşk her şeyden önce sabır, sevgi ve saygıdan geçer. Gençlerin ” ya hep ya hiç ” yaşam anlayışlarına kıyasla olgun yaşlı erkekler daha bilinçli hareket eder. Onlara ne yapacaklarını devamlı söyleyen erkekler yerine, kadınlar daha çok saygı ve güven bulabilecekleri olgun erkekleri tercih etmektedirler.

6- Ev İşlerinde Daha Yardımcı Olmaları

Kadınların zaman zaman ev işlerinde yardıma ihtiyaçları olduğu bilinir. Yapılan araştırmalarda olgun erkeklerin ev işlerinde genç erkeklere göre daha yardımcı oldukları görülmüştür. Genç erkeklere kıyasla olgun erkekler yemek yedikten sonra masanın toplanmasına yardım ederler. Hatta kıyafetlerini bile kendileri çoğu zaman yıkayıp, ütüleyerek eşlerine kolaylık sağlarlar.

7- Kadın Ruhundan Anlarlamaları

Aşk hayatında deneyime sahip olan olgun erkekler ilişkilerini nasıl yöneticeklerini daha iyi bilirler. Daha önceki tecrübeleriyle sorunlardan kaçınmayı bilirler. Buda ilişkiyi daha kolay hale getiren önemli bir kuraldır.

8- Karizmatik Olmaları

karizmatik erkek

Yaşlı erkeklerin kadınları çeken bir etkileri vardır. Özellikle kır saçları ve gözlerindeki ufak kırışıklıklar kadınların ilgisini uyandırır. Kadınları dinlemeyi ve mutlu etmeyi severler.  Dolaplarındaki kıyafetleri genç rakiplerine göre daha kendilerine yakışanı seçerler.

9- Drama Yapmamaları

Kabul etmeliyiz ki kadınlar erkeklere göre daha duygusaldır. Bazen olayları abartıp duygu seline kapılabilirler. Düşünmeden yapabilecekleri bir durumda birinin onlara yardımcı olmaları hoşlarına gider. Bu davranışı olgun erkekler iyi bilmektedirler. Herhangi bir sorun karşısında bağırıp çağırmak yerine daha yapıcı ve çözüm bulucu davranırlar.

10- Güven Duygusu Sağlamaları

İç güdüsel olarak her insan kendini güvende hissetmek ister. Kadınlar hayatlarını güvenli bir eşle birleştirmek ister. Hayatlarının nasıl olacağını bilmek isterler. Peki kadınları hayatlarında güvenli kılan ne olabilir? Yukarıdaki maddelerin her biri aslında bu güvenin sağlanmasında önemli rol oynar.  Bu durumu olgun yaşlı erkekler daha iyi sağlamaktadırlar.

Sizlerde düşüncelerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz. Sizce neden kadınlar yaşlı erkekleri tercih eder?

Kaynak : 1

About Jilet Gibi

Check Also

erkek erkeğe aktivite

Erkek Erkeğe Yapılabilecek 10 Aktivite

Günümüzde pek çok erkek hayatın stresinden uzaklaşmak ve iş yorgunluğunu atmak için erkek erkeğe eğlenceli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir