Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

KREDİ KARTI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler‘den bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere.Kredi kartı almak için başvuru yaptığınız da  bankalar öncelikle sizlerden bazı belgeler isterler. En önemli prosedürlerden biridir bu.

Bankalar sizin hakkınızda bilgi edinmek ve güvenilirliğin ölçülmesi için bazı yöntemlere başvururlar.Bazı bankalar arasında ufak tefek değişikler gösterse de genel olarak baktığımızda Kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler aynı olmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler– Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı


Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı olmadan hiç bir kurumda resmi işlem yapmanızın olanağı yoktur. Kimlik yerine geçerliliği olan pasaport veya ehliyetiniz de geçerlidir. 18 yaşından ufaklara kredi kartı verilmediği için aynı zamanda kimliğiniz sayesinde yaşınıza da bakılır.

– Kredi Notu

Kredi notu sistemiyle kredi notunuza bakılır. Yani daha önceden bankalardan kullanmış olduğunuz hizmetlerde limitleriniz ne kadar ? Ödemelerinizde gecikmeler yaşanmış mı ? Ödemeleriniz yapılmış mı ? Bu gibi durumlara bakılması gerekir. Yani anlayacağınız kredi notu sisteminde puanınızın düşük olmaması gerekir.

– Gelir Belgesi


Kredi kartınızla yapacağınız alışverişleri ödeyecek düzeyde gelirinizin olup olmadığına bakılması ve limitinizin belirlenmesi için gelir belgesine ihtiyaç duyulur. Önceden bir krediye veya kredi kartına sahip olmadığınız durumlarda istenmeyebilir.Kredi notunun düşük olduğu durumlarda bakılır daha çok.


– Sigortalı Çalışan Olmak


Kredi notunun düşük olduğu durumlarda ödemelerinizi yapabilmeniz adına en az 6 aydır sigortalı bir çalışan olup olmadığınıza da bakılması da normal bir durumdur değil mi ?

– Emekliler için ilgili sosyal güvenlik kurumunun sizin için düzenlediği kimlik fotokopisi

Yine gelire bakılması için gerekli olduğu durumlardır.

– Düzenli Geliri Olmayanlar İçin Kefil

Öğrenciler, ev hanımları ve çalışmayanlar için kefile ihtiyaç duyulur.

– İkametgah veya Fatura 

Nerede yaşadığınızın belgelenmesi amacıyla sizlerden ikametgah veya fatura istenir. Bu da resmi bir gerekliliktir.Tabi fatura ekstrelerinin de adresinize gönderileceğini unutmayalım.

Kredi kartı başvurusu için gerekli belgelerimizi eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra kredi kartımıza böylece sahip olabiliriz. Daha fazla kişinin kredi kartı başvurusu için gerekli belgeleri öğrenmesi için lütfen sitemizi paylaşın. Şimdiden siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*