Kredi Kartı Nakit Avansı

kredi kartı nakit avansı

Kredi kartı nakit avansı son zamanlarda popüler hale geldi. Arabamızın bir parçası bozulduğunda, evdeki eşyamız bozulduğunda ya da tıbbi bir sorunla karşılaştığımızda para ihtiyacımızı karşılamak için kredi kartı nakit avansı aklımıza geliyor.

Kredi Kartı Nakit Avansı

Finansal danışmanlar ise kredi kartı nakit avansının acil durumlarda nakit para ödünç almak için pahalı bir yol olduğu görüşünü savunuyorlar. Kar amacı gütmeyen bir finansal araştırma şirketinin danışmanı ise “Kredi kartı avansı kullanmak genellikle kötü bir fikir olmuştur ” diye belirtiyor.

Bir kart karşılaştırma sitesi tarafından yapılan yeni bir analize göre, bir kredi kartındaki nakit avansın ortalama faiz oranı, yaklaşık yüzde 24, satın alımlar için ortalama yüzde 16 civarında.

Kredi kartıyla satın alma işlemlerinin aksine, kredi kartı nakit avansı kullandığımızda ise hemen faiz başlar.

Maliyet göz önüne alındığında, kredi kartının nakit avansını kullanmak, bir krediye ihtiyaç duyduğunuzda, faiz oranı olarak daha cazip bir durumdaysa ya da kredi alamıyorsanız o zaman mantıklı bir seçim oluyor. Beklenmeyen masraflardan kaçınmak için şartlarını iyice okuyarak, anladığınızdan emin olmak akıllıca olacaktır.

Eğer bir nakit avans alırsanız, bakiyeyi ödemek öncelik taşımalı.Kartınızda yalnızca minimum aylık ödeme yaparsanız, masraflı borçtan kurtulmak çok zor olur.

Kredi kartı nakit avansı ile ilgili en çok merak edilen sorular

Nakit avansları, bonus puan kazandırır mı?
Hayır. Nakit avanslar genellikle kredi kartı bonusu kazanmak için uygun değildir.

Kredi Kartı Nakit Avansını faizsiz alabilir miyiz ?
Bazen bankalar kampanya yapabilir.Kampanyaları takip etmek lazım.

Kredi Kartı Nakit Avansı faiz nasıl hesaplanır ?
Bankanın belirlemiş olduğu aylık faiz + Kredi Kaynak Destekleme Fonu yüzdesi + Banka Sigorta Muamele Vergisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*