Satış Ortaklığı Sistemi – Affiliate Marketing Nedir? 

Satış Ortaklığı Sistemi Affiliate Marketing Nedir

Satış Ortaklığı – Affiliate Marketing Nedir? 

 

Affiliate marketing satış ortaklığı anlamına gelen bir pazarlama kavramıdır. Satış ortaklığını kısaca anlatmamız gerekirse de satılmakta olan bir ürünü kullanıcının pazarlaması ve gelire ortak olması diyebiliriz. Satış ortaklığında kazanılan paralar ise hiçte küçümsenecek cinsten paralar değildir. Sadece bu alana odaklanarak zengin olan ya da ek gelir elde ederek ev ekonomisine katkıda bulunan çok sayıda insan var. Günümüzde oldukça popüler olan satış ortaklığı sistemini dünya da bir çok kişi internetten para kazanma yöntemi olarak benimsemiştir. Avrupa’da çok daha önceden beri aktif olan affiliate marketing Türkiye de yer alan markaların bu sistemi pazarlama stratejisi haline getirmesiyle önemini de arttırmaktadır. Bu nedenle affiliate marketing sisteminin çok iyi bir alan olduğunu söylemeden geçemiyoruz. Sermayeye ihtiyaç duymayan, satış ortaklığı yapmak için para yatırmanıza gerek kalmayan bir alan ne de olsa.  Bir iş kurarken sermayenin çok önemli olduğunu ve sermayesiz iş yapamayacağınızı biliyorsunuz. Sermayesiz işlerde ise patronunun sözünden çıkmamakla yükümlüsünüz. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz. Ancak sermayeye ihtiyacınız var. Merak etmeyin sermayesiz bir iş kurarak kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Bu satış ortaklığı yani affiliate marketing sayesinde gerçekleşecek. Bu iş ile kendi isteğiniz doğrultusunda para kazanacaksınız.

Satış Ortaklığı – Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

 

Affiliate marketing sistemi aslında çok basit şekilde işlemektedir. Üye olduğunuz firmanın pazarladığı ürünleri sizler tanıtarak sattığınız ürün başına para kazanacaksınız. Satış ortaklığı ile para kazanmak inanın bana hiç zor değil. Eğer yüksek ziyaretçili bir siteye sahipseniz paraya para demeyeceksiniz. Çünkü bu firmaların size verdiği kullanıcı numaraları sayesinde tanıttığınız ürünleri ziyaretçi beğenirse, sizin sitenizden reklama tıklayarak ana siteye yönlenecektir. Bu sayede ürünü alırsa sizin sitenizden geldiği için siz satılan bu üründen belirli oranlarda para kazanacaksınız. Ayrıca satış ortaklığı (affiliate marketing) firmasında yer alan bazı kampanyaları sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.Bu nedenle  sitenizdeki ya da sosyal medya hesaplarınızda ki ziyaretçi kitlesine uygun ürünleri tanıtırsanız geliriniz de ona göre artar.

 

Satış Ortaklığı İçin Site Kurmak

 

Son zamanlarda büyük yarış içerisinde olan ve sitelerini Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında ilk sayfada görünmek isteyen kullanıcı sayısı bir hayli artmıştır. Bu işten anlayanlar seo işlemini kendileri yapmakta anlamayanlar ise seo uzmanlarından hizmet alarak sitelerini zirveye taşımak için çaba sarf etmektedir. Peki hiç düşündünüz mü ? Web sitelerine niye bu kadar önem veriliyor?

 

Web sitelerine bu kadar önem verilmesinin nedeni son yıllarda oldukça popüler olan seo optimizasyonudur. Seo (Search Engine Optimization) arama motorlarında sitenizin ilk sırada çıkması için yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir. Satış ortaklığı işine web sitenizi katmak sizin daha çok kazanmanızı sağladığı için sitelere çok önem verilmektedir. Sitenizde daha çok satış yapmak için arama motorlarında ilk sıralarda çıkmanız sizin için çok büyük bir avantajdır. Çünkü kullanıcıların %90’lık kısmı bu arama motorlarında aranan kelimelerde genellikle ilk sayfaya yoğunlaşarak, ilk sırada yer alan siteleri güvenilir görmektedirler. Çok az bir kesim istisna olarak diğer sayfalara geçme ihtiyacı duyar. Bunun için ilk sayfada bulunmak satış yapmak için sizin adınıza büyük bir adımdır. Bunun için web sitenizin kaliteli olmasına önem verin. Seo konusunda harcayacağınız paraya ise hiç üzülmeyin. Oldukça kısa bir süre içerisinde bu paranın çok daha fazlasını kolay bir biçimde kazanmanız mümkün.

 

Affiliate marketing reklam yayıncısının yani sizlerin risk almadığı bir para kazanma yöntemidir. Çünkü bu yöntemde kaybedeceğiniz hiçbir şey yoktur. Sermaye yatırmadığınız için sadece para kazanacaksınız. Eğer ki başarılı olamadınız bu da oldukça düşük bir ihtimal, hiç bir şekilde kaybınız olmayacaktır. Bu sistemden kolayca para kazanacaksınız. Ancak işe ciddi olarak bakmanız ve önem vermeniz gerekecek. Düzenli bir şekilde çalışmalar yapmanız sizlere kısa sürede büyük paralar kazandıracaktır.

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Kazancı Nasıl Sağlanır?

 

 Satış Başına Ödeme Yöntemi ( CPS – Cost Per Sale) : Satış başına ödeme aldığınız yöntemdir. Sizin aracılığınızla satılan her üründen sonra kampanyadaki oranlara göre satış ortaklığı yaptığınız firmadaki hesabınıza para yüklenir. Ne kadar fazla ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız.

 

Üyelik Başına Ödeme Yöntemi – CPL ya da CPA – Cost Per Lead/Acquisition (Sign up) Bu kampanyada sitenizden yönlendirilen her kullanıcının üye olduğu anda sistemdeki hesabınıza para yüklenir. Burada sitenizin kalitesi ön plana çıkar. Sitenizi ne kadar çok kullanıcı ziyaret eder ve yönlenirse o kadar çok para kazanırsınız.

 

Affiliate Marketing Veren Firmalar

 

Affiliate marketing siteleri için örnek olması amacıyla şimdilik benim tercih ettiğim iki firmayı örnek vereceğim.

 

Reklamaction  – Affiliate Marketing Türkiye 

 

Affiliate marketing veren firmalar arasında yer alan Türk affiliate reklam firmasıdır. Aşağıdaki linkten hemen kayıt olabilirsiniz.

Kayıt Olmak İçin Tıklayın

 

Gearbest Affiliate

 

Dünya çapında bir çok kullanıcıya sahip olan  e-ticaret sitesinin satış ortağı programıdır. Gearbest affiliate programına aşağıdaki linkten kayıt olursanız 5 dolar kazanırsınız.

Katılmak İçin Tıklayın

Yakın zamanda affiliate marketing veren firmalar arasına yenileri eklenecektir. Siteyi takipte kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*