Tanıtım Yazısı Niye Tercih Edilmeli ?

tanıtım yazısı seo backlink

Çeşitli sitelerden alacağınız tanıtım yazıları riski en aza indirilmiş backlink çalışması olup, uzun vadede seo açısından büyük yarar sağlamaktadır..
Bu nedenle link alımları yerine tanıtım yazısı tercihi daha doğrudur.

Tanıtım Yazısı Niye Tercih Edilmeli ?

Satın alınan linklere oranla daha kalıcıdır. Bu nedenle sitenin backlinkleri link alındığında hızla artmakta (link alınan sitenin index sayısıyla orantılı, ve link tarihi dolduğunda ise hızla düşmektedir. Link sayısındaki bu yükseliş ve düşüşler sitenin güvenilirliğine ve değerine olumsuz yansır. Tanıtım yazısı ise uzun süreli olduğundan risk daha azdır.

Tanıtım yazısından gelen linkler, satın alınan linklerden gelen ziyaretçiden daha kaliteli ve fazladır.

Yeni açılan bir site için link alımı riskli bir işlemdir. Linkte yer alan anahtar kelimeler tam odaklı olduğu için ilk aşamada yer alan yeni açılmış siteler için büyük riskler oluşturur.. Ama tanıtım yazısının üzerinden elde edilen linklerde, yazıda kullanılan anahtar kelime yoğunluğu belirli bir oranda kullanılır. Anlayacağınız daha doğru bir yazıdan link almış olursunuz.Bu nedenle tanıtım yazıları uzun vadede daha güvenilirdir.

Link alımında belirli bir anahtar kelime üzerinden link verilirken, tanıtım yazılarında 3 – 5 anahtar kelime üzerinden link verilebilir.

Ücretsiz makale yayınlamaya izin veren çeşitli blog ve siteleri bularak hiçbir ücret vermeden tanıtım yazılarınızı ilgili anahtar kelimelere link vererek oluşturabilirsiniz. Google arama motorunda  `ücretsiz tanıtım yazısı, bedava tanıtım yazısı ekle’ şeklinde arama yaparak ücretsiz hizmet veren sitelere ulaşabilirsiniz.

Farklı Bloglar üzerinden alacağınız tanıtım yazılarında, çeşitli taktikleri uygulayabilirsiniz. Tanıtım yazısına resim eklemek, site url linkini tanıtım yazısı için kullanmak gibi. Google her zaman özgün içeriğe değer verdiğinden tanıtım yazısının her site için ayrı, özgün bir makale olarak gönderilmesi de artı bir fayda sağlamaktadır. Aynı tarz ve kelimelere ait makalenin sürekli olarak gönderilmesi spam olarak algılanabileceğinden az da olsa tanıtım yazınız ve anahtar kelimeleriniz üzerinde değişiklikler yapmanızda fayda vardır. Ücretsiz bloglar her kategoriden tanıtım yazıları yayınladığı için sitenize sağladığı yarar azalabilir. Bu yararı daha yükseğe çıkarmak için, sizin siteniz ile içeriği ve kategorisi benzer doğrultuda olan diğer  nitelikli sitelerden ücretli tanıtım yazısı alabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*