Uzak Mesafe İlişkisi Nedir? Nasıl Doğru Yürütülür?

Uzak Mesafe İlişkisi Nedir? Nasıl Doğru Yürütülür?

İlişki konusunda sorunlar saymakla bitmez ama ilişki de bazıları için vazgeçilmez. İlişkide bazı kavramlar vardır ki her zaman tartışmalar arasında yerini alır. Bunlardan biri de uzak mesafe ilişkisidir. Uzak mesafe ilişkisi denince çoğu insan  durup bir düşünür. Uzaktan ilişki yürütülür mü? sorunu kendine sorar. Bunun dışında mesafelerin aşka engel mi? sorusu da bu konuların içinde yer alır. Gerçek sevgi mesafe tanır mı? şeklindeki soruların cevapları geçmişten günümüze çok tartışılanlar arasında yerini alır. Bu nedenle insanlar bu konuda farklı fikir ayrılıklarına girer. Her ne kadar iki kısma ayrılsa da bir kısmın görüşü bu konuda diğerine oranla daha ağır basıyor. İşte bu soruların cevaplarını ve bu konuları için tüyoları sizinle paylaşalım.

Uzak Mesafe İlişkisi Nedir?

Uzak mesafe ilişkisi bazılarına göre tutkulu ve heyecan verici iken bazılarına göre de keyiflidir. İlişki yaşamayı bilindiği sürece yakından olduğu gibi uzaktan da olur.  Belki insanların yakında tartışmalarının çok olması uzaktan olunca insanları daha da korkutulur hale bürüyor olabilir. Ancak bu konu hakkında karşılıklı olarak bazı konulara dikkat edildiği sürece hiçbir sorun çıkmaz ve sağlam bir ilişkinin temelleri atılmış  ya da ilişki  daha da sağlamlaştırılmış olur.

Uzak mesafe ilişkisinde dikkat edilmesi gereken nokta her ne kadar tecrübeli de olsanız karşınızdaki kişiyi anlamaya, yeni şeyler öğrenmeye ve gelişmeye açık olmanız gerektiğidir.

Uzak mesafe ilişkileri aslında çoğu zaman düşünülenin aksine aradaki özlem duygusunun gücünden ve sevgiden daha uzun süreli devam etmektedir. Birbirine kavuşmak için gün sayan çiftler aslında umut dolu günlerle sabrın ve fedakarlığında simgesidir. Bunun yanında uzak mesafe ilişkisi son yıllarda daha da artmaktadır. Gelişen teknoloji ile insanların birbirleri ile iletişim kurmaları daha kolay hale gelmiştir. Bazıları işinden ya da okulundan dolayı uzak mesafe ilişkisi yaşamak zorunda kalırken bazıları da direkt bu yolu tercih etmektedir.

Uzak mesafe ilişkisinin kontrollü olması gerekir çünkü insan yapısı gereği özleyince daha çok agrasifleşip hırçınlaşabilir. Bu durumların oluşması ya da kontrol altına alınması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Uzak Mesafe İlişkisini Sağlıklı Yürütmek İçin Altın Kurallar Nelerdir?

Güven

Bir ilişkinin yakın ya da uzak olduğuna bakılmaksızın kesinlikle en önemli kuralı güvendir. Güven olmayan ilişkide sevgi de anılar da bir anlam ifade etmez. Bu nedenle hangi koşulda olunursa olunsun yalan ve yanlış bilgiler karşınızdakini ve sizi olumsuz etkiler. Her koşulda doğru söylenmeli, net olunmalı ve yalandan uzak durulmalıdır. Bir ilişkinin bitmesine neden olan en basit olayların başında yalan ve çiftlerin birbirine güvenmemesi gelir. Sonucu her ne olursa olsun her şey eksiksiz ve doğru anlatılmalıdır.

Farkındalık

Uzak mesafe ilişkisi diğer ilişkilere göre tabi ki daha zordur. İnsan sevdiği kişiyi yanında hissetmek ister.  Ancak uzak mesafe ilişkilerinde bu durum her zaman böyle gitmez. Bu nedenle bu ilişkinin zor olacağının farkında olarak buna başlamak gerekir. Çaba sevgi ve emek olduğu zaman bu tür ilişkilerin yıkılması söz konusu dahi değildir.

Sabır

Sabrın iki kat daha önemli olduğu bir durumdur. Sabırsızlık bu tür ilişkilerin silahıdır. Bu tür ilişkilerde mutlu anlarda sabredilmesi gerektiği gibi, kötü zamanlarda da sabredilmesi gerekebilir. Çok mutlu olunduğu zamanda insan sevdiğine sarılmak ister ancak bunun için uzak mesafe ilişkilerinde bilir ki sabretmesi gerekir. Ancak bu duyguları sabretmenin karşılığında yaşayacağınız o güzel duyguyu düşünerek aşabilirsiniz.

Anlayış

Her konuda empati yapmalı ve karşınızdakini anlamaya yönelik hareketler sergilemeniz gerekir.

Kıskançlıktan Uzak Durmak

Normal ilişkilerde biri sıkıntılı olan bir kavram olan kıskançlık bu tür durumlarda daha fazla sorun olmaya başlar. Bunun nedeni iki tarafın birbirini görememesinden kaynaklanır.İşin içinde güven duygusu ve bütün duyguları kara delik gibi etkisi altına alır. Ne yapıldığı, ne içildiği, ne giyildiği,  nereye gidildiği vs.. normal hayatta rutin olan ve aslında hiç sorun olmayacak şeyler bu ilişkide sorun olmaya başlar ve sürekli bu tarz şeylerin konuşulması da insanların sinirlenip yıpratır ve boş yere sadece yorar. Kesinlikle bu tarz düşüncelerden ve davranışlardan kaçınılması gerekir. Bu tarza bir yönelim söz konusu dahi bile olsa ilişki kaç yıllık olursa olsun ya da ne kadar zorlu süreçlerden geçilmiş olunursa olsun kesinlikle bitirilmesi gerekir. Aksi halde çok sağlıksız durumlar oluşur.

Uzaktan İlişkilerini yürütmek için kendinize motive edici şeyle bulun. Beraber olacağınız günleri düşünüp hayal kurun, zorlukların üstesinden geldiğinizde sizi ne gibi güzelliklerin beklediğini hayal edin. Bunun yanında ilişkide dürüst ve net olun. Sır saklamak ve gizemli davranmak yerine karşınızdaki ile her duygunuzu rahatlıkla paylaşın. Gün içerisindeki iletişim zamanını birbirinize göre ayarlamaya çalışın ya da akşam mutlaka telefonda birbirinize iyi gecele diyin. Hiç beklenmedik anda beklenmedik hediyeler yollayın. Bu durumlar dikkate alındığında bir hayli zor olan uzak mesafe ilişkisinin aslında o kadar zor olmadığını göreceksiniz. Aşılmayacak engel yoktur. Engel insanın kendisidir. Ayrıca unutulmamalıdır ki bu konular sadece uzak mesafe ilişkilerinde değil, her türlü ilişki ve iletişimde aslında olması gereken davranışlardır.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Aşk Acısı Nasıl Geçer? Aşk Acısı Geçirme Yöntemleri?

    Ayrılık Konuşması Nasıl Yapılır? Detayları Nelerdir?