Windows İçin Ücretsiz Proxy Bulucu

ücretsiz proxy listesi bulucu

ProxyBroker , Windows için ücretsiz proxy listesi indirmek için kullanabileceğiniz açık kaynaklı olan bir araçtır. Kurulum yapmak ve çalıştırmak için gerekli olan ise Python (3.5 veya üstü).

ProxyBroker’ı Windows’ta nasıl yükleyeceğiniz ve nasıl kullanmanız gerektiği aşağıda adım adım açıklanmıştır.

Windows İçin Ücretsiz Proxy Bulucu Kurulumu

Adım 1 : Python’un kurulu olduğundan emin olun. Bundan sonra, yönetici olarak komut istemi açın ve ProxyBroker’ı yüklemek için bu komutu çalıştırın.

pip install proxybroker 

Adım 2 : Şimdi, ProxyBroker kurulu hale geldi, kullanmaya başlayabilirsiniz. Sunucuların listesini almak için basit bir komuttur.

proxybroker find --types HTTP HTTPS --lvl High --countries US --strict -l 10

Yukarıdaki komut sizin için ABD’den 10 proxy veriyor. Bu komutu özelleştirebilir ve “ABD” yerine başka bir ülke seçerek kullanabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Adım 3 : Ardından, listeyi bir metin dosyasına kaydetmek için aşağıdaki komutu değiştirebilirsiniz. Bunun için, kaydetmek istediğiniz TXT dosyasına “–outfile” anahtarını ve yolunu eklemeniz sizin için yeterli olacaktır.

Bu şekilde, bu ücretsiz komut satırı aracını kullanarak sunucuları bulabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bunları sistem proxy’si olarak kullanabilir veya tarayıcınızda kullanabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, Windows PC’de veya Chrome, Firefox, vb’de proxy’yi nasıl ayarlayacağınızı bildiğinizden emin olmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*