Afrodizyak Nedir? Afrodizyak Etkili Parfümler Nelerdir?

Afrodizyak Nedir? Afrodizyak Etkili Parfümler Nelerdir?

Toplum tarafından ve özellikle erkekler tarafından sıklıkla bahsi geçen bir konu olmuştur son yıllarda afrodizyak. Afrodizyak konusu erklerin arkadaşlarıyla sıklıkla konuştukları konular arasında yerini alır. Bu nedenle de afrodizyak ne demektir? Afrodizyak hangi besinlerde bulunur? ya da afrodizyak etkili parfüm önerileri nelerdir? sorularına sıklıkla cevap arandığı görülmüştür. Arama motorlarında sürekli aratılan bu konular için araştırmalar yaptık.İşte o detaylar..

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyak adını Yunan mitolojisindeki aşk tanrısı Afrodit’ten almıştır. Bu nedenle diğer adı aşk ilacıdır. Afrodizyak etkilerine bakıldığında insanlarda cinsel istek ve arzuyu arttırdığı görülmüştür. Afrodizyak bazı bitkilerde ya da besinlerde doğal olarak bulunmaktadır. Bazı baharatlarda da bulunan afrodizyak doğal ve kimyasal olarak ikiye ayrılır. Doğal afrodizyak bitki,yiyecek ve içeceklerde bulunur. Bunun dışında afrodizyağın hormon seviyesinde artışa ve kan akışını hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Roma dönemlerinde üreme problemi yaşayan kadınlar içinde kullanılmaktadır. Bunun dışında Yunan dönemlerinde ise erkeklerde de üreme konusunda yardımcı olması için afrodizyaklı bitki ve yiyecekler ile tedavi edilmesi amaçlanmıştır.

Günümüzde de afrodizyağın benzer özelliklerde kullanıldığı görülmüştür. Afrodizyak etkili yiyeceklerden olan muz, çikolata, avokado ve çileğin libidoyu arttırıcı özellikleri mevcuttur. Bunun dışında bitkilerden lavanta ve karanfilin de aynı etkiyi gösterdiği söylenebilir. Uzak doğu bitkilerinden olan ve son yıllarda popülerliği artan Ginseng bitkisi de doğal afrodizyaklı bitkiler arasındadır.

Bunun dışında afrodizyak kullanım alanlarına bakıldığında ise parfüm, koku ve esanslar da kullanıldığı görülmüştür. Karşı cinste istek ve arzu uyandırmak adına bu koku ve parfümlerin içinde ise vanilya, ylang yağı, yasemin ve tarçın kullanılmaktadır.

Afrodizyak Etkili Parfümler Nelerdir?

Handsome young man using perfume

Bir çok insan tarafından tercih edilen ve kullanılan parfümlerin çeşitli ve güzel kokuları vardır. Her insana hitap eden koku özellikleri ile her kesin isteğine göre ve her mevsimin özelliklerine parfüm çeşitliliği bulmak mümkündür .Bu nedenle bazı insanlar da kullandığı parfümde karşı tarafı etkilemek ve karşı taraftaki duyguları harekete geçirme özellikleri istemektedir. Parfüm konusu göreceli bir konu olsa da en sevilen erkek parfümleri için toplum tarafında ortak beğeniye sahip kokular mevcuttur. Bu konuların hepsinin içerisinde barındığı bunun dışına ise kalite, uzun kalıcılık ve güzel kokan parfümleri araştırdık.İşte o parfüm önerileri.

Giorgio Armani Acqua Dİ Gio

 

Erkek parfümü denilen ilk akla gelenlerden olan bu marka ünlü bir İtalyan tasarımcıya aittir. Bu parfümün öz güveni ve gücü simgelediği belirtilmiştir. Bunun dışında parfümde erkeksi duyguları hareke geçirme özelliği de bulunmaktadır.

Hugo Boss Bottled

Odunsu ve baharatlı aromalara sahip olmasından dolayı erkeklerde kullanılan en bilindik parfümler arasındadır. Bunun yanında orijinal ve kaliteli şişesi de oldukça dikkat çekmektedir. Kendinden emin ve çağdaş erkekler için vazgeçilmez kokular arasındadır.

Giorgio Armani Code

Bu parfüm tam olarak çağdaş ve modern erkekler için tasarlanmıştır diyebiliriz. Centilmen ve belli bir vizyona sahip erkekler tarafından tercih edildiği görülmüştür. Bunun dışında ise sofistike bir koku ve bergamot aromaları da parfümde kullanılmıştır.

Issey Miyake L’eau D’ıssey

Bu parfümün yapımında odunsu ve baharat aromaları kullanılmıştır. Bunun dışında mandalina, selvi ve kişniş, sandal ağacı da parfümün içerisinde bulunmaktadır. Bir çok malzemeyi aynı anda barındıran ancak oldukça fresh bir kokuya sahip olan bu parfüm de erkekler tarafından tercih edilenler arasındadır.

Jil Sander Sun

Her zaman ve her konuda fark yaratmayı seven erkeklerin tercih olan bir parfüm olmuştur. İçerisinde sedir ağacı,hindistan cevizi, kehribar, bergamot bulunduran parfüm kullananların müptelası olduğu ve kullanmayanların mutlaka kullanılması tavsiye edilen parfümler arasındadır.

Versace Eros

İsmini aşktan alan bu parfüm yapısı gereği de aşkı içinde barındırmaktadır. Aşk, arzu ve tutkuyu ön palan çıkaran bu parfüm güven verici ve erkeksilik özelliği ile de oldukça dikkat çekmektedir.

Jean Paul Gaultier Le Male

Şişe tasarımı ile bile insana güzel kokacağına dair güven veren bir parfüm türüdür. Parfümün yapımında daha çok baharat ve vanilya karışımı kullanılmıştır. Bu tonlardaki kokuları sevenlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Ayrıca parfümde hafif bir portakal çiçeği kokusu da görülmektedir.

Vakko V De

Modernize edilmiş olan bu parfüm Akdeniz esintileri ve lavanta ve limon kokularının şişeye doldurulmuş fresh halidir.

Salvatore Ferragamo Uomo

Kış aylarının vazgeçilmez ve eşsiz kokudaki erkek parfümleri arasındadır. Kalıcılık özelliği ve oryantalliği ile eşsiz bir kokuya sahiptir. Güçlü erkekler tarafından tercih edildiği görülmektedir. Bunun dışında İtalyan erkeklerinin yönleri bu şişenin içinde gizlenmiştir.

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Toksik İlişki Nedir? Toksik İlişki Belirtileri Nelerdir?

    Erkekler İçin Keyifli Hobi Önerileri Nelerdir?