Araba Sevdalısı Erkekler Nasıl Olur?

Araba Sevdalısı Erkekler Nasıl Olur?

Türk erkeğinin araba sevdasının anlaşılması için dahi özelliklere sahip olmaya gerek kalmıyor. Çok net bir şekilde bu durum dışarıdan bir gözle bakıldığında kendini belli etmeye yetiyor. Türk erkekleri de bu durumu ispat edecek nitelikte davranışlar sergiliyor. Adeta arabalarıyla aşk yaşayan erkekler bu durumu çoğu zaman inkar eden davranışlar sergiliyor. Ancak kadınlar tarafından merak edilen bi konu olan araba sevdalısı erkekler nasıl olur? sorusunu araştırdık. İşte o detaylar .

Araba Sevdalısı Erkekler Nasıl Olur?

Araba sevdası erkekler için öncelikli konular arasındadır. Artık tutku olmaktan çıktığı için Sevda olarak nitelendiriyoruz. Kendilerini kaptırıp çoğu zaman kaptırdıklarının farkında değillerdir. İşte araba sevdalısı erkeklerin yaptığı davranışlar.

Araç Muayenesi

Kendi doktor muayenesini kaçıran erkekler araç muayenesini asla kaçırmazlar. Söz konusu olan şey kişinin kendi sağlık problemi ise o ertelenir hatta hiçe sayılır. Ancak araç muayenesinin yapılacağı zamanda randevu saatinden önce araba sevdalısı erkekler orada olur ve hatta ondan günler öncesinde de muayene günü için hazırlıklarını tamamlar.

Arabada Kişisel Aksesuarlar İle Ortam Yapmak

Türk erkeklerinin davranışları gözlendiğinde ya da çeşitli anketler sonrasında araba alan erkeklerin hemen arabasına aksesuar alarak onu kişiselleştirdiği görülür. Bunu yaparken öncelikle cam filmi yada koltuk kılıfı gibi aksesuarlar alarak arabalarını kişiselleştirme yönünde adımlar atarlar. Bunun yanında telefon tutacağı, tesbih, nazar boncuğu gibi aksesuarlar alıp arabalarının arka camlarına da Osmanlı turası, Atatürk imzası veya özlü söz yapıştıkları görülür.

Yiyecek-İçecek Kesinlikle Yasak

Araba sevdalısı erkeklerin bir diğer özellikleri de arabalarına gerekenden daha fazla kıymet göstermelerinden kaynaklanıyor. Arabalarına gözü gibi bakıp arabanın içerisinde dökülme ihtimaline karşı bir şey yenip içilmesine asla izin vermiyorlar. Bu durum tabi ki insanları biraz tedirgin ve sıkıntılı ruh haline sokuyor. Bu durumun en büyük nedenlerinden biri de arabanın yıkama ücretinin fazla olmasından kaynaklanıyor.

Düzenli Bakım Yapmak

Kendi sağlık durumlarına gelince erkekler yeterince ihmalkar olabiliyor fakat iş arabalarına gelinde akan sular adeta duruyor. Araba bakım ve temizliği için boş zamanlarının tümünü kendileri yada çevresindekilerle geçirmek yerine arabalarıyla geçirmeyi tercih ediyorlar.

Kaportacı İle Yüksek Bağ

Arabalarında oluşan en küçük çizik bile aslında en büyük dert haline gelebilir. Hatta hal öyledir ki arabalarında bulunan en küçük çizik bile sanki kendi bedenlerindeymiş gibi onları telaşa sürükler. Bunun için küçük olan çizikler pasta ve cila yolu ile kendileri tarafından giderilirken  büyük çizikler için hemen kaportacının yolunu tutarlar.

Arabanın Üzerine Örtü Örtmek

Dolu yağışında arabalar zarar görmesin diyene üzerlerine örtü örteler. Bu durum aslında arabalarını zarar görmekten korumakken normal hava koşullarında da bu davranış yapılması araba sevdasına işarettir. Adeta etraftaki kuş pisliklerinden ve bunun yanında eğer araba siyahsa üzerinde oluşabileceği toz görüntüsünden arabayı uzaklaştırmak için üzerini örtü ile kaplar araba sevdalısı erkekler.

Özel veya Kafiyeli Plakalar

Araba sevdası görünen erkeklerde bu durum plakalara kadar yansımıştır. Kendi isim soy isimlerinin baş harfi ya da farklı şehirlerde yaşayıp kendi memleketinin plaka numarasını almak için adeta yarış halindedirler. Böylelikle aslen nereli olduklarının belli olması gerektiği imajını verirler.

Ödünçlüğe Karşı

Halk arasında bu durumlar için sıklıkla kullanılan tabirlerden biri araba sevdalısı bir erkekten arabasını isteyeceğine canını iste daha iyidir şeklindedir. Bu nedenle ödünç almak isteyenlere asla taviz vermezler. Bunu yaparken çeşitli bahaneler ile aslında karşı tarafa belli ederler.

Arabada Yeşilaycı

Topluluk alanlarında sigara içme kültürü hala bazı insanlar tarafından devam ederken ve bu alışkanlık onlara kazandıralamadığı halde iş kendi arabalarında sigara içmeye gelince olayın boyutu bir anda değişebilir. Adete arabada sigara içerken içerisi kokmasın diye sigarayı pencereden dışarı çıkarırlar. Bazı araba ilanlarında hatta görülür ki ilanın ayrıntılarında sigara içilmemiştir notu yer alır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Erkekler İçin Keyifli Hobi Önerileri Nelerdir?

    İlişkide Güven Sorunu Nedir? Güven Sorununu Çözme Yolları?