Aşk Mıknatısı Olmak

aşk mıknatısı olmak
aşk mıknatısı olmak

Doğru bir ilişki ve düzgün bir partner arayışı içindesiniz. Sürekli birileriyle bir düzen kurmaya çalışıyorsunuz fakat her seferinde bir şeyler ters gidiyor ve ilişkiniz bitiyor. Biten her aşk sonrası aranızda geçenleri tekrar tekrar düşünüp sorunun “kimde” olduğunu bulmaya çalışıyor ve çoğu zaman o dosyayı karşınızdaki kişiyi suçlu bularak kapatıyorsunuz.

Peki hiç hatayı kendinizde aramayı denediniz mi?

Eşinizle/sevgilinizle aranızda oluşan herhangi bir problemi çözme aşamasında karşınızdaki kişinin üstüne gitmek yerine önce kendi içinizdeki kapalı kutuları açmayı deneyin. Bu gizli bölmelerde belki de şimdiye kadar hiç karşılaşmadığınız birtakım özelliklerinizle yüzleşecek ve kendinizi geliştirme imkanı bulacaksınız.

Aşk hayatınızda “mükemmel”e yakın bir tavır sergilemek ve içinizde biriktirdiğiniz tüm sevgiyi sağlıklı bir şekilde karşı tarafla paylaşmak için kendinizi geliştirme yönünde size birkaç tavsiyemiz var:

İlişki kalıbınızı belirleyin

Sürekli yanlış insanlarla yanlış ilişkiler yaşadığınızı fark ettiyseniz o zaman bir ilişkiden ne beklediğinizi ve nasıl bir kişiyle birlikte olmak istediğinizi bir kez daha düşünün. Belirleyeceğiniz ilişki ve sevgili kriterleri yeni ilişkinizde sizi mutluluğa bir adım daha yaklaştıracaktır.

Aşk geçmişinizden kurtulun!

Bazen hafızamız biz farkında olmadan bizde kötü izler bırakan olayları biriktirir. Gün geçtikçe büyüyen bu anı çöplüğü , özellikle de özel ilişkilerimizde sırtımızda bir kambur oluşturur. Bu anı yumağının içindeki kötü tatlar karşınızdaki insana zaman zaman aşırı tepki vermenize ya da yapmadığı şeyler yüzünden onu suçlamanıza neden olabilir. O yüzden yeni bir ilişkiye başlarken ilk yapmanız gereken şey geçmişin gölgesinden kurtulmak olmalı. Böylelikle hayatınıza yeni giren kişiyle taze bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Kadın da erkek de bir ilişkide ihtiyaçlarının karşılıklı olarak karşılandığı ve aralarında sağlıklı bir paylaşım olduğu sürece mutlu olabilir. İnsanız ve hepimizin birtakım ihtiyaçları var. O yüzden karşımızdaki kişiye ondan ne beklediğimizi açık bir dille ifade etmeyi bilmeliyiz.

“Hayır” deme hakkınız var

Bir ilişki içinde her iki tarafın da istediği zaman rahat hareket edebileceği alanları olmalı. Bu alanda siz de örneğin gitmek istemediğiniz bir arkadaş buluşması ya da aile gezmesi olduğunda “hayır” deme hakkına sahip olacaksınız. Beraber olduğunuz kişiyle aranıza koyduğunuz sınırlar kendinize olan güveninizi artıracak ve sizi onun yanında kendiniz için de bir şeyler yapmaya yönlendirecektir.

Sosyal olun

Hayatınızın aşkını bulduğunuzu düşündüğünüzde artık ondan başka kimseye ihtiyacınız olmadığını ve yapmak istediğiniz her şeyi onunla yapabileceğinize inanırsınız. Fakat biz sosyal varlıklarız. Dolayısıyla tüm ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi sadece tek bir kişinin üzerine yıkmak çok da doğru bir davranış değildir. Biriyle birlikte olsanız da arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan ve ailenizden kopmamaya çalışın. Onlarla eskiden yaptığınız şeyleri yapmaya devam edin.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    yoga nedir

    Yoga Nedir? | Yoga Ne İşe Yarar? | Yoga Türleri

    Utangaç Erkekler İçin Tavsiyeler