Dogecoin Nedir ? Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Dogecoin nedir
Dogecoin nedir

Dogecoin nedir ?

İlk çıktığında şaka para birimi olarak tanıtılan kripto para birimi olan Dogecoin, yüksek işlem hacmiyle olağanüstü bir artış göstererek, ciddi bir hale geldi. Logo olarak sevimli bir Japon Shiba Inu kullanılmıştır.

 Dogecoin Madenciliği Nedir?

Dogecoin madenciliği özel bilgisayar ve donanım tarafından yapılır. İki ana amaca hizmet eder:

1) Ağı korur ve işlemleri doğrular.

2) Yeni dogecoins madencilere bir ödül olarak ödenir.

Örneğin, Amazon’da Bitcoin Antminer S7 ASIC’i 714 $ karşılığında satın almak mümkün . Dogecoin için böyle madenciler bulunmamaktadır.

Satın alınabilecek en iyi Dogecoin madenciliği donanımı grafik kartlarıdır , ancak kârlı değildirler. Dogecoin Madenciliği hakkında ciddi iseniz, bir seçenek sadece Antminer S7 gibi bir donanım ile bitcoin kazın ve kazanılan bitcoin’ler ile bu kripto para biriminden satın alın.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Çalışır?

Peki, Dogecoin madenciliği ağı nasıl güvence altına alıyor? Bitcoin madenciliği gibi, Dogecoin de hem zaman hem de enerji açısından maliyetli bir süreç haline getiren bir çalışma kullanıyor.

Dogecoin göndermek için, işlemler bir bloğa dahil edilmelidir. Dogecoin madencileri daha sonra bu işlemleri iş kanıtı ile doğrularlar. Madenciler, blok zincirindeki önceki işlemlere karşı gelen işlemleri kontrol ediyor. Çift harcamalar tespit edilmezse, madenciler yeni işlemlerle bir blok oluşturur ve bunu Dogecoin’in mevcut blok zincirine ekler.

Her yeni blok daha sonra ağdaki düğümlere gönderilir. Düğümler, ağdaki işlemleri doğrulamak ve iletmek için madencilerin çalışmalarını kullanır.

Daha önce belirtildiği gibi, Dogecoin madenciliği, çok fazla zaman ve elektrik gerektirir, ki bu ucuz değildir. Blok ödülü madencilere her bir blok için ödenir ve bu da madencilerin ağa karışma güçlerine katkıda bulunmaları için bir teşvik sağlar.

Dogecoin Madencilik Zorluğu nedir?

Kripto para birimlerindeki başlıca avantajlardan biri, para arzının belirli aralıklarla programlanıp dağıtılabilmesidir. Dogecoin madenciliği zorluğu belki de Dogecoin’in en önemli özelliklerinden biridir. Dogecoin bloklarının ortalama olarak her dakika üretilmesini sağlamak için toplam ağ karma gücüne dayalı olarak güncellenen bir algoritmadır. Dogecoin gibi kripto paralar farklıdır. Fiyat artışı, çıkarıldığı oranın artmasına neden olabilir.

Dogecoin Madencilik Karlılığı

Dogecoin madencilik karlılığı, fiyatına, donanımınızın gücüne, elektrik maliyetlerine ve donanım verimliliğine bağlı olacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    dukan diyeti

    Dukan Diyeti Alışveriş Listesi

    kadınların sevmediği erkek davranışları

    Kadınların Sevmediği 10 Erkek Davranışı