Erkeklerin Kadınlara Açılması? Davranışları?

Bir kadından hoşlanan erkek bunu direkt söylemek yerine bazen çeşitli unsurlara başvurur. Beğendiği kadına düşüncelerini açmak yerine bir takım hareketler sonucunda onun anlamasını ister. Ancak bu durumlarda açık bir şekilde karşınızdaki kişi ile konuşmakta fayda vardır. Bu en sağlıklı iletişim yoldur. Bazı erkekler bu direkt söyleme yolunu tercih etmezken, bazıları da söylemek istedikleri halde söyleyemezler. Bazı durumlarda ise bir kadından hoşlanıp hoşlanmadıklarını bile anlayamazlar. İşte bu durumda da ortaya istemsizce yapılan ve kontrol edilemeyen davranışlar çıkar. Bu nedenle erkekler kadınlara nasıl açılır? Erkeklerin hoşlandığı kadın karşısındaki davranışları nelerdir? sorularına cevap aradık. İşte o detaylar.

Erkekler Kadınlar Nasıl Açılmalıdır?

En etkili iletişim yollarından biri insanların düşüncelerini ya da hissettikleri dolandırmadan ve doğru bir üslup ile direkt söylemesidir. Bu neden ile hoşlandığınız kadına nasıl açılacağınız konusunu düşünüp duruyorsanız onun anlamasını beklemek yerine bunu ona doğru ifadeleri kullanarak anlatabilirsiniz. Bu hem olayın netlik kazanması açısından sağlıklı bir adım olacaktır. Hem de sonuç ne olursa olsun iki taraf içinde daha güvenilir ve objektif bir davranış olacaktır.

Genellikle erkekler ben bu kadından hoşlanıyor muyum acaba? sorusunu kendilerine çok fazla sorarlar. Bu duyguları bazen kendilerine itiraf edemedikleri için karşısındaki kadına da ifade edemezler. Böyle durumlarda ortaya çıkan hal, hareket ve davranışlar bu durumları el vermeye yeterlidir aslında. İşte şimdi birinden hoşlanıyor muyum acaba? sorusunun yanıtını yada erkeklerin kadınlardan hoşlandığını nasıl belli ettiği? sorularını detaylandırıp soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Erkeklerin Hoşlandığını Belli Etme Yolları Nelerdir?

Merak Duygusu Ve Konuşma İsteği

Konuşma esnasında sürekli farklı konulara geçilmesi ve zamanın nasıl aktığının farkına varılmaması bu belirtiler arasındadır. Genellikle kadınlar erkeklerden daha çok konuşurlar ve bazı erkekler normalin altında kalacak şekilde konuşmayı tercih ederler. Ancak hoşlandığı kişi karşısında bu durum biraz değişiklik gösterir diyebiliriz. Konuşma esnasında sürekli farklı şeyler merak edip konuşmak için can atarlar.

Jest Ve Mimik

Jest ve mimikler etkili bir iletişimin olmazsa olmazıdır. Beden dili aslında bizim söyleyemediklerimizi ele verir. Karşınızdaki kişi ile iletişimiz sırasında sürekli kendinizi tebessüm ederken buluyorsanız ve bazen de heyecanlanmalar sonucu ne söyleyeceğinizi bilemiyorsanız karşınızdaki sizin için sıradan bir insan olmaktan çıkıyor demektir.

Temas

Bir kadından hoşlanan erkeklerde ona temas etme duygusu baskındır. Bu nedenle karşısındaki kişiye temas etme isteğinin bastırılmadığı durumlarda karşısındakini kadının eline, koluna yada omzuna dokunma durumları söz konusu olabilir.

Bakışlar

Ne kadar kendisini ve düşüncelerini kontrol etmeye çalışan bir insan olunmaya çalışılsa da bakışlar bir insanı ele vermeye en müsait özelliklerden biridir. Günlük hayatta da iletişim sırasında göz teması kurmak iletişimi kuvvetlendirir. Ancak hoşlanan bir insan da bu göz teması kurma süresi daha uzun ve bir nevi daha derindir. Bunun dışında karşıdaki kişinin her ayrıntısına gözleri takılır ve incelemek isterler.

İltifat ve Mizah

Küçük detaylarda bile iltifat yakalayabilmek erkeklerin hoşlandığını belli etme konusundaki önemli davranışlardan biridir. Bu durum yine diğer hareketlerde olduğu gibi bazı durumlarda içten gelen ve doğaçlama olan şeylerdir. Bunun dışında ortada konuşulurken espri yapma isteği, karşısındakine keyifli vakit geçirebilme arzusu yapılan konuşmalara mizah katmaktadır. Bazı erkeklerinde uzun konuşmalar sonucu karşısındakini koruyucu davranışlar sergilemesi hoşlanma belirtilerindendir.

Detaylar

Detay konusu yine hoşlanma belirtileri arasındadır. Sohbet sırasında aslında hiç de önem arz etmeyen konunun daha sonra unutulmaması ve detayına kadar hatırlanması bu belirtiler arasındadır.

Davet

İnsanlar her zaman keyif aldığı ve kendisini yanında rahat hissettiği kişiler ile vakit geçirmek isterler. Erkeklerden gelen davetler için de geçerli olan bu durum, sizinle daha fazla vakit geçirmek adına yapılan hareketlerdir.

Mesajlar Ve Telefon Konuşmalar

Bir erkek iletişim kurup sizden haber almak istiyorsa, ya da gün içerisinde sizi merak edip arıyorsa bu durumda  sizden hoşlanıyor demektir. Bunun dışında erkekler bu hareketleri kendilerinde gözlemleyip karşısındaki ile sürekli iletişim kurmak istiyorsa o kişiden hoşlanıyor demektir.

 

 

 

 

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Metroseksüel Erkek Nedir?

    Çekicilik Kavramı Nedir? Erkekler Nasıl Çekici Olur?