Eski Sevgilinin Geri Döneceğini Nasıl Anlarsın?

eski sevgilinin geri donecegini nasil anlarsin
eski sevgilinin geri donecegini nasil anlarsin

İlişkiler bitmesini sağlayan birçok neden vardır ve bunlardan en bilineni büyük kavgalardır. Bazen ise sadece ufak tartışmaların büyümesi sonucu oluşan ayrılıklar olabilir. Ayrılık aynı zamanda kimi durumlarda da ilişkinin pekişmesini ve birbirlerine olan duyguların artmasını da sağlayabilir. Ayrılık hakkında hepimizin bildiği bir şey varsa o da çok acı çekilen ve iki taraf için de zaman gerektiren bir dönem olduğudur. Size acılarınızın dinmesi için yardımcı olamayacağımızı biliyoruz fakat en azından eski sevgilinizin size geri dönmek isteyip istemediğini anlamanızı sağlayabiliriz. Umarız ki sevdiğiniz eski sevgiliyi geri getirmek sizin için mümkün olacaktır.

Eski Sevgilinin Geri Dönmek İstediğini Gösteren Adımlar

Aşağıdaki işaretleri gördüğünüz zaman eski sevgilinizin size dönme ihtimali var diyebiliriz:

 • İlişkinizde iyi anılarınızın kötü anılarınızdan fazla olması eski sevgilinizin dönmesini sağlayabilir. Eğer ilişkinizin toksik bir ilişki olmadığını ve iyi anılarınızın daha ağır bastığını düşünüyorsanız bu sizin için iyi bir haber olabilir.
 • Eğer eski sevgiliniz ilişkide güvensiz bir karaktere sahipse sizin adım atmanızı bekliyor olabilir. Güvensiz kişiler genelde partnerlerine fark etmeden yüklenir ve ayrılma durumunda da ondan bir adım bekler.
 • Size karşı olan dürtüleri hala mevcut ise onları yüz üstüne çıkması için zaman tanımalısınız. Sizi özlemesine ve beklemesine zaman tanıyın.
 • İlişki dostane ve saygılı bir şekilde bittiyse eski sevgiliniz güzel günleri düşünerek sizi anacaktır. Bu da onun size karşı olan isteğini ve özlemini artıracaktır.
 • Eski sevgilinin geri döneceğini anlamak için bakılması gereken bir diğer unsur ise sizin kişiliğinize zarar verip vermemesidir. Bu size hala sevgi gösterdiğinin işaretidir ayrıca onun biraz zamana ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu yüzden ona karşı özgüvensiz bir şekilde davranmaktan vazgeçiniz.
 • Eski sevgiliniz sizi merak ediyor, yakınlarınıza soruyor veya sosyal medyadan kontrol ediyorsa hala bir şansınız var demektir.
 • Eski sevgiliniz ile tekrar normal bir şekilde konuşmaya başlamanız ilişkiye dönebilme ihtimalinizi yükseltir.
 • Eski sevgilinizin sizin hakkınızda pozitif düşünmesi ve konuşması ilişkiye geri dönebileceğinizin kanıtlarından biridir.

Eski sevgilinin geri döneceğini anlamak

Eski Sevgilinin Geri Dönmesini Engelleyen Nedenler

Eski sevgilim bana neden dönmüyor diye düşünüyorsanız altında aşağıdaki nedenlerden biri yatıyor olabilir:

 • Gurur, bir kişinin ilişkisine dönmesini engelleyen en büyük etkendir. Eğer eski sevgiliniz sizden ayrılan taraf ise geri dönmenin gurur kırıcı bir adım olduğunu düşünebilir.
 • Geri dönme konusunda tereddüt etmesine neden olacak bir diğer durum ise reddedilme korkusudur. Reddedileceğini ve savunmasız kalacağını düşünür. Bu yüzden barışmak için bir adım atmaktan korkar.
 • Eski sevgiliniz, kendisinden daha iyi bir partneri hak ettiğinizi düşünebilir ve bu yüzden size yanaşmaktan çekinebilir.
 • Ayrılık sürecinde size çok acı çektirdiğini düşünebilir ve size karşı suçluluk hissettiğinden barışmadan kaçınıyor olabilir.
 • Başka biriyle görüştüğünüzü ve yeni bir ilişkiye başladığınızı düşünüyor olabilir. Bu yüzden barışmak için adım atmaktan çekiniyor olabilir.

 

Yukarıda belirtilen eski sevgilinin döneceğini nasıl anlarsın maddelerinden yola çıkarak size dönmeyeceğini düşünebilirsiniz. Peki eski sevgilinizin dönmeyeceğini hissettiğiniz zaman ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle en bilindik hamle eski sevgiliniz ile teması kesmektir. Bu şekilde onun sizi özlemesini sağlayın ve sizi her zaman düşünmesini bekleyin. Sizi sonsuza dek kaybedeceğini düşünmesi onu korkutacaktır ve sizi görmek isteyecektir. Bununla beraber barışma hiçbir şekilde söz konusu olmazsa hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeyi öğrenmelisiniz. Sizi eğlendiren kişilerle buluşun, spor yapın, seyahat edin, çalışın ve kafanızın dağılmasını sağlayan diğer aktiviteleri yapın. Bu ayrılık sizin için yeni bir hayatın başlangıcı bunu unutmayın ve kendinizi mutlu edin.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  erkekleri etkileyen kadin kiyafetleri

  Erkekleri Etkileyen 10 Tahrik Edici Giyim Tarzı

  kadinlari tahrik eden erkek parfümleri

  Kadınları Tahrik Eden Erkek Parfümleri