İlk Buluşmayı Kusursuz Hale Getirecek İlk Buluşma Taktikleri!

En Etkili Taktikler

ilk bulusma taktikleri
ilk bulusma taktikleri

İlk buluşmalar güçlü ve tutkulu ilişkilerin başlangıcı olduğu kadar büyük hüsranlarla da sonuçlanabiliyor. Jiletgibi uzmanları, ziyaretçileri için ilk buluşmanızı kusursuz hale getirecek ilk buluşma taktikleri hazırladı! Partnerinizi ilk buluşmada etkilemek ve kendinizi rahat bir şekilde karşı tarafa aktarmak istiyorsanız sizin için hazırlanan bu taktikleri inceleyin.

İlk Buluşma Taktikleri: Fark Eder Mi? Eder.

İlk buluşmalarda fark etmez kelimesini asla kullanmayın! Partnerinize ilk buluşmayı siz teklif etmişseniz ilk buluşma için mutlaka bir planınız olsun. Aksi takdirde ‘’bana fark etmez, sen nereyi istersen’’ sözüyle buluşmanızın ilk eksi puanını almış olabilirsiniz. Partnerinizin hoşuna gideceği ve sizin daha önceden bildiğiniz yerlerde ilk buluşma için idealdir.

 

1- Küstah ve Kaba Olma Demek: Çekingen Ol! Demek Değil.

ilk bulusma taktikleri
ilk bulusma taktikleri

ilk bulusma taktikleriİlk buluşmada (aslında 2. 3. ve hepsi için geçerli) asla kaba ve küstah olmayın. Kadınlar donanımlı erkekleri sever. İlgi alanlarınızı karşı tarafı sıkmadan anlatın. Aynı şekilde sadece kendinizi anlatan taraf olmayın. İlk buluşmayı sadece kendinizi anlatarak geçirirseniz ikinci bir buluşmayı unutabilirsiniz. Partnerinizin kendisini rahatça sizin yanınızda ifade etmesine izin verin.

Küstah ve kaba olmamak, çekingen ya da ürkek davranmanız anlamına gelmez. Kendinizden emin olun ve pozitif enerjinizi karşı tarafa aktarın.

 

 

Bunu Kaçırma : İlk Buluşmada Gidilecek Yerler İstanbul

 

2- İlk Buluşmada ve Sonrasında Kendinizi Sevin!

 

 

Jiletgibi ekibi olarak klişe sözlerin sahibi olmak istemiyoruz fakat siz kendinizi sevmediğiniz takdirde, kimsenin sevgisi size daima olmaz. İlk buluşma taktikleri arıyorsanız buna dikkat etmeniz gerekir. Karşı tarafa abartmadan kendinizi ve hayatınızı sevdiğinizi aktarın. Hayatınızda o dönem sorunlar yaşıyorsanız, bunun hepsini ilk buluşmada karşı tarafa anlatmayı denemeyin. Unutmayın psikologla ilk randevuya çıkmıyorsunuz!

3- Rahat Olmak Sanıldığı Kadar Zor Değil

Hayatınız boyunca hayatınıza binlerce insan girip çıkıyor. Bunların bazıları oldukça küçük rollere sahipken, bazıları hayatınız için büyük önem taşıyor. İşin esası biraz vakit geçince, bütün bu binlerce kişiden geriye bir tek kendiniz kalıyorsunuz. Unutmayın, en kötü durumlar bile yaşandıktan sonra normal gelme eğilimi gösterir. Bu yüzden ilk buluşmada şunu aklınıza getirin, bundan bir sene sonra bu buluşma çok geride kalacak ve siz söylemediklerinizi, yapamadıklarınızı hatırlamak yerine, yapabildiklerinizi hatırlamak isteyeceksiniz.


4- İlk Buluşma Taktikleri için Bitmeyen Bir Konu: Hesap!

Bu hesap konusunu çok konuşmaya gerek yok. Jiletgibi uzmanları bu konuda herkesin bir kararı olduğunu ve bunu uyguladığını biliyor. Söylenecek tek söz, bu konuda karşı tarafın ne hissettiğine ve kendinizin ne hissedeceğine göre hareket edin.


5- İlginizi Belli Etmekten Korkmayın! – İşte bu gerçek bir ilk buluşma taktiği –

 

Buluştuğunuz kişiye lakayıt olmadan ilginizin olduğunu doğrudan belli edin. Bunu yapmak için şunları yapabilirsiniz:

– Karşı tarafa doğrudan iltifat edin. Anlık iltifatları herkes sever!
– Göz teması kurmaktan kaçınmayın.
– Anlattıklarına ilgi gösterin, sorular sorun.


6- Geçmişe Gerek Yok, Gelecek Önünde!

 

İlk buluşma geçmişinizi ortaya dökmek için en ideal zaman değil. Hatta bunun için uygun zaman hiç gelmeyebilir. Partnerinizle kendi geçmişinizi ve onun geçmişini ilk buluşmada konuşmayın. Gelecekten, olduğunuz andan ve isteklerinizden bahesedin.

 

İnsanı birey yapan geçmiş ve gelecek zeminleridir. Geçmişinizde kalırsanız keşkelerle mutsuz olur önünüze bakamazsınız. Geleceğe bağlı olmak ise, bugünden zevk alamamanıza neden olur. En mantıklı düşünme tarzı geçmişten dersler çıkararak önünüze bakmanız ve şimdi zamanı iyi yönetmenizden geçer.

 

7- İkinci Buluşmayı İlk Buluşma Sırasında Hallediverin!

İkinci buluşmayı ayarlamak için en ideal an ilk buluşmadır. Peki bunu nasıl yaparsınız?
İlk buluşma sırasında karşı tarafın ilgi alanını ve kendi ilgi alanlarınızı bağdaştırın. Ortak olarak ilgileneceğiniz konular üzerinden, ikinci bir buluşma ayarlayın. ‘’Ben de uzun zamandır oraya gitmek istiyordum’’ gibi basit cümle size çoğu zaman yeterli olacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    casual-ayakkabi-suet

    Günlük Kullanımda Olmazsa Olmazlar: Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 5 Casual Ayakkabı Modeli

    Metroseksüel Erkek Nedir?