İlk Buluşmada Gidilecek En Etkili 5 Yer İstanbul

Etkili Yerler

ilk-bulusmada-gidilecek-yerler-istanbul
ilk-bulusmada-gidilecek-yerler-istanbul

İstanbul yedi cihanın ve beraberinde tarih boyunca (hala da) şairlerin, ozanların ve sanatçıların diline pelesenk olmayı başaran, büyülü olduğuna inanılan şehirlerarasında yer alıyor. Elbette ki bu biricikliğini ve ününü borçlu olduğu bir tarihi ve gizemi var! Havası, suyu, edası ve tarihi açısından bakınca şairlere, ozanlara ve sanatçılara hak vermemek mümkün değildir. Âşıklar şehri olarak anmak ise tam da yerinde olacaktır. Çünkü İstanbul âşıklara şahane zaman geçirebilecekleri birçok yer ve mekân imkânı sunuyor. Biz de bugün siz değerli okurlarımız için İlk buluşmada gidilecek yerler İstanbul listesi hazırladık. Sizler için rehber niteliğinde olmasını istediğimiz o şahane listemize içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz. İşte ilk buluşmada gidilecek yerler İstanbul ve büyüleyici güzelliği!

1- Eminönü ile İstanbul’un Tadını Çıkarın!

[tie_full_img]istanbulda ilk buluşmada gidilecek yerler eminönü[/tie_full_img]

İlk buluşmada gidilecek yerler İstanbul listesinin başına Eminönü’nü aldık. Kız arkadaşınızla ya da erkek arkadaşınız ile İstanbul’da iyi zaman geçirmek, konaklamak ya da hediyelik eşyalar alıp denize doyasıya bakmak için en nadide ve güzel yerlerden biri Eminönü’dür. Üstelik sadece denizin tadını değil balık ekmeğinde tadını burada çıkarabilirsiniz. Bünyesinde elektronik eşyadan kuyumcuya değin pek çok hediyelik eşya dükkânı bulunduruyor. İstanbul’da gezilecek yerler listesine gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz… Eminönü için herhangi bir giriş ücreti ödemeyeceğiniz için maliyet açısından düşününce de tamamen tercih edilebilir bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

2- Galata Kulesi’ne Gitmeden Olmaz!

[tie_full_img]istanbulda ilk buluşmada gidilecek yerler galata kulesi[/tie_full_img]

Tabi ki İstanbul denilince kız kulesinden sonra akla gelen ilk yerlerden biri de Galata Kulesi oluyor. Galata kulesi özellikle de âşıkların sıklıkla ziyaret ettiği tarihi yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. İlk buluşmada gezilecek yerler İstanbul denilince Galata Kulesi’ni eklemeden olmaz! Siz de ilk buluşma için galata kulesini tercih edebilir, tarihi ve mekânsal anlamda gezerek gözlemleyebilirsiniz. Galata Kulesi için giriş ücreti ise 15 TL olarak yansıyor.

Yine gezebileceğiniz bir diğer alan ise Galata Köprüsüdür. Galata köprüsünün eşsiz tadını alınca sadece ilk buluşmada değil, her buluşmada gitmek isteyeceğinize emin olabilirsiniz.  Hem balık tutmak hem de balık yemek için alternatif alanlardan bir olduğunu da söylemek mümkündür. Bünyesinde 30’dan fazla kaliteli restoran bulunduruyor. İlk buluşmanızı akşam bir yemek ile yapmayı planlıyorsanız Galata Köprüsü sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Yine giriş ücreti 15 TL olarak talep ediliyor.

3- Kız Kulesi’ni Listeye Eklemeden Olmaz!

[tie_full_img]istanbulda ilk buluşmada gidilecek yerler kız kulesi[/tie_full_img]

Tabi ki İstanbul denilince akla ilk olarak gezilecek yerlerden biri olan Kız kulesi geliyor. Özelikle de tarihi hikayesine bakınca da aşıkların vazgeçilmez noktalarından biri olduğu söylemek de mümkün olacaktır.  Bu nedenle de İlk buluşmada gidilecek yerler İstanbul listesinde kız kulesine yer vermemek olmazdı! 2500 yıla yakın olan tarihin izlerini taşıyan kız kulesi bugün hala şahane bir boğaz manzarası da sunuyor. Romantik anlar için tercih edilebilecek şahane alanlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çay, simit ya da nargilenin tadını burada denize karşı çıkarabilirsiniz. Giriş ücreti olarak ise sadece 20 TL talep ediliyor.

4- Boğaz Sahili ve Romantik Anlar!

[tie_full_img]istanbulda ilk buluşmada gidilecek yerler bebek boğaz

İlk buluşmada gidilecek yerler İstanbul için romantik bir yer arıyorsanız Boğaz köprüsün tek geçeriz! Boğazın eşsiz manzarası büyüleyici bir etkiye sahip. Üstelik Boğaz manzarası ile bütünleşen sayısız restoran ve mekân bulunuyor. Hem akşam hem de gündüz gezilecek yerlerden biri olan boğaz köprüsü için uzun süre zaman geçirilecek bir yer demek yanlış olacaktır. Boydan boya gezdikten sonra yakınlarında bulunan mekânlardan birinde kahve ya da yemek molası vererek eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Son olarak Taksim’den bahsetmeden geçmek de olmaz! Taksim’de yer alan sayısız eğlence mekanı ilk buluşma için iyi vakit geçirmenize destek oluyor. Eğer aksiyonlu ve enerjik eğlence anlayışınız varsa ilk buluşma için siz de Taksim’de yer alan mekânlardan birini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

Bu yazımızda ilk buluşmanızda size yardımcı olabilir. Okumanızı tavsiye ederiz.

Olumlu Bir İlk İzlenim Yaratmanızı Sağlayacak 6 Tüyo

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

    samsung Galaxy Fold 2

    Samsung Galaxy Z Fold 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Özellik

    casual-ayakkabi-suet

    Günlük Kullanımda Olmazsa Olmazlar: Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 5 Casual Ayakkabı Modeli