İnternet Üzerinden Biriyle Tanışırken Yapılan Hatalar

Yaşadığımız hayata farklı bir anlam katmak isteriz hep. Yeni insanlarla tanışarak, yeni hayatlara karışarak yakalamaya çalışırız bu anlamı çoğu zaman. Yalnızken, kırılmışken bir şeylere başımızı güvenle koyabileceğimiz bir omuz ararız.

Ve her seferinde yaşadığımız anın aslında ne kadar değerli, bu anları yaşayacağımız zamanın ise ne kadar kısa olduğunu fark ederiz.

Günlük hayatımızın her alanında yararlandığımız teknoloji bize hayatımıza farklı tatlar katacak olan yeni insanlarla tanışmamız için internet üzerinden çok elverişli bir ortam sağlıyor. Hepimizin bildiği gibi sanal dünyada istediğimiz kriterlere uygun kişilerle tanışmak çok kolay. Fakat internette hayatımızın aşkını ararken kullandığımız bazı yanlış stratejiler yüzünden çok değerli olan zamanımızı boşa harcayabiliyoruz. Peki vakit kaybetmeden aradığımız kişiyi nasıl bulacağız?

Ne aradığınızı ‘gerçekten’ biliyor musunuz?

Arkadaş sitelerine girerek aradığınız kişinin özelliklerini belirtiyorsunuz. Fakat yazdığınız her kriterden sonra durup bir kez daha düşünüyorsunuz. Eğer nasıl biriyle ileriye dönük bir arkadaşlık kurmak istediğinize karar veremiyorsanız o zaman siz gerçek anlamda ne istediğinizi bilmiyorsunuz demektir. Bu hayatının aşkını arayan herkes için geçerli bir durum. Fakat biz bu yazıda internet üzerinden arkadaş arayan ve bu kararsızlığı yaşayan kişiler üzerinde duracağız.

Sosyal paylaşım sitelerinde tanıştıkları kişilerle sevgi havuzuna dalan fakat bu havuzda yüzerken kendilerine eşlik edecek bir arkadaşa ihtiyaç duyup duymadıklarına karar vermemiş olan o kadar çok internet kullanıcısı var ki. Eğer siz de havuza yalnız mı yoksa bir yüzme arkadaşıyla mı girmek istediğine karar veremeyen kişilerden biriyseniz hemen kendinize bir ilişki resmi çizin ve bu resimde istediğiniz ayrıntıları uygun gördüğünüz yerlere oturtun. Bir hedef belirlediğiniz an yola çok daha rahat çıkacaksınız bundan emin olun!

Yüz yüze görüşmeden güvenmeyin

Yüzünü görmediğiniz ve hayatı hakkında onun anlattıkları dışında çok fazla bir şey bilmediğiniz ‘yabancı’lara daha kolay açılabiliyor, hayatınız, ilişkileriniz hakkında bir şeyler anlatırken onlara karşı rahat olabiliyorsunuz değil mi? Bu yazıyı okuyan birçok kişinin bu soruya olumlu cevap vereceğini biliyoruz.

Birçok insan internet üzerinden tanıştığı fakat yüzünü bile görmediği kişilere hayatının en mahrem kapılarını açabiliyor. Bu sıra dışı arkadaşlar arasındaki yoğun mesajlaşma trafiği aylarca ve bazen yıllarca sürebiliyor. Karşımızdaki kişiyi tanımadığımız zaman, onun olaylara nasıl tepki verdiğini veya nasıl bir hayat yaşadığını bilmediğimizde o kişi için zihnimizde bir kimlik oluştururuz. Böylece bizim yarattığımız kişiye hayatımızı anlatır, kendimize ‘sözde’ güvenlikli bir alan inşa etmiş oluruz. Peki ya gerçekler?

Mesajlaşmaya başladığınız kişiden etkilendiniz

Birkaç yazışmadan sonra onunla yüz yüze görüşmeniz iki taraf açısından da sağlıklı olacaktır. Böylece hayalinizde canlandırmak yerine onu gerçek haliyle görecek ve onunla ileriye dönük bir arkadaşlık kurmak isteyip istemediğinize zaman kaybetmeden karar verebileceksiniz.

Hemen buluşmak yanlış

Internet üzerinden biriyle tanıştınız ve bu kişiyle ikinci konuşmanızdan sonra buluşmaya karar verdiniz. Zaman kaybetmemek açısından ‘özel’ bulduğunuz kişilerle yüz-yüze görüşmek doğru olsa da bunun da uygun bir zamanı var.

Onunla bir süre net üzerinden konuştunuz ve mesajlaştınız. Bir süre sonra onu online gördüğünüzde karnınıza ağrılar girmeye ve kalbinizde hafif çırpıntılar olmaya başladı. Kısacası ondan etkilendiğinizi fark ettiniz. Artık onunla buluşmak ve onun ‘gerçekte’ nasıl bir insan olduğunu görme zamanınız gelmiş demektir.

Tüm bu bilgilerin ışığı altında sizin için ileride ‘özel’ olacak kişinin kim olacağına ve onunla nasıl bir ilişki yaşamak istediğinize daha rahat karar verebilir ve sevgi denizinin sonsuz sularına doğru birlikte yol alabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    şınav mekik programı

    9 Haftalık Şınav – Mekik – Barfiks Programı

    erkek parfüm seçimi

    Erkekler İçin Doğru Parfüm Seçme Rehberi