İnternetten Tanıştığınız Kişiye Sizi İtici Gösterecek Davranışlar

İnternet dünyasının bize sunduğu sınırsız imkanlar çerçevesinde ileriye dönük arkadaşlıklar kurmak için sanal alemde yeni insanlarla tanışıyor ve yüz yüze görmediğimiz bu insanları her yönüyle tanımak için çeşitli yollara başvuruyoruz. Sanal alemde konuştuğumuz kişiyi ana hatlarıyla tanımak için ilk önce başvurduğumuz kaynak ise bu kişinin profili oluyor.

Bir kişinin fotoğrafından etkilendiniz fakat onunla konuşmak ya da mailleşmek için daha fazla bilgiye ihtiyacınız var. Bu noktada o kişi hakkında bilgi alacağımız ilk yer olan profiline göz atıyoruz. Daha sonra o kişiyle konuşmaya başlıyoruz. Konuşma sırasında bu kişiden gelen en ufak detayları bile onu iyice tanımak için kaçırmamaya çalışıyoruz.

Bu bilginin ışığı altında ona söyleyeceğiniz herhangi bir sözün ya da profilinizde yansıttığınız bazı özelliklerinizin karşı tarafa antipatik gelebileceğini söyleyebiliriz. Peki hangi durumlarda karşı tarafa itici gözükebiliyoruz, gelin hep birlikte kadınların verdiği cevaplara bir göz atalım.

Sürekli cinsellikten bahsetmek

Biriyle yeni tanıştınız ve ilginizi çektiği için konuşmaya başladınız. Fakat o da ne! Size her fırsatta cinsellikle ilgili sorular soruyor. Bu soruları görmezden gelseniz de o daha çok üstünüze geliyor. Bu tarz cinsel içerikli sohbetlerle karşı tarafı etkilemeye çalışan kişiler genellikle karşı tarafın geri çekilmesine neden olur.

Ne kadar çekici olduğunu söyleyip durmak

İlgilendiğiniz kişiyle sohbet etmeye başladınız. Fakat konuşmalarında sizi rahatsız eden bir şey var. Biraz düşününce nerede takıldığınızı anlıyorsunuz. Bu bayan/bay sürekli olarak size ne kadar çekici olduğundan ve yüzlerce talibi olduğundan bahsediyor! Oysa ki profilindeki fotoğrafı onun fiziksel özellikleri hakkında size bir ipucu veriyor. Her şey bu kadar açık anlatılacağına işin içinde biraz da gizem olsa daha güzel olmaz mı?:)

Profilde negatif özellikler daha fazla

Bir kişinin profilinde ‘içmeyi çok severim’ ya da ‘yalancı istemem’ gibi ifadeler okuyan kişinin kafasında daha ilk dakikadan soru işaretleri oluşmaya başlar. Örneğin ‘yalancı istemem’ gibi bir cümle karşısında kişi bu insanın geçmişte bir takım yaralar aldığını ve bu olayların etkisinden kurtulamadığı izlenimine kapılabilir. Bu da kişinin o profili itici bularak es geçmesine neden olabilir.

Hemen telefon istemek

Birisiyle sanal alemde tanıştığımızda o kişiyi hayatımıza dahil edip etmeyeceğimize karar vermek için önce onu tüm yönleriyle tanımak isteriz. Bu tanıma sürecinin bazı aşamaları vardır. Örneğin çoğu insan internet üzerinden konuşarak veya e-mail yoluyla iletişimlerinin ilk aşamasını kurarlar. Bu sürecin daha başlarında telefon numarası istemek birçok kişiye itici gelen bir harekettir.

Bir kalıba oturtmaya çalışmak

İleriye dönük ilişkiler yaşamak isteyen herkesin ortak amacı ‘Doğru’ kişiyi bulmaktır. Fakat eğer kafanızda belirlediğiniz kriterlerde sabit kalırsanız sanal alemde tanışacağınız ve hoşlanma olasılığınız yüksek olan birçok kişiyi otomatik olarak elemiş olursunuz. O yüzden karşınızdaki kişinin boyuna ya da kilosuna değil de aranızda oluşacak kimyaya önem vermeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Risk Almayı Öğrenerek Reddedilme Korkunuzu Yenebilirsiniz

    ofis egzersizi

    10 Dakikalık Ofis Egzersizleri