Kadınları Tahrik Eden Erkek Parfümleri

kadinlari tahrik eden erkek parfümleri
kadinlari tahrik eden erkek parfümleri

İnsanlar genelde görüntünün dışında güzel ve çekici kokuya sahip kişileri de tercih eder. Kadınlar, erkeklerde bazı kokuları çok sever ve bu kokuların kullanılmasını ister. Bu yazımızda sizin için kadınların çekici bulduğu kokular ve parfümleri sıraladık. Böylece etkilemek istediğiniz kadının yanına giderken hangi kokuları kullanabileceğinizi görmüş olursunuz.

Kadınlar Tarafından En Çok Sevilen Koku Türleri

Kadınları etkileyebileceğiniz erkek parfümleri hakkında bilgi vermeden önce size kadınların sevdiği kokular arasından 5 tanesini anlatmak isteriz:

 • Vanilya genelde kadınsı bir koku olarak algılansa da erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Sade bir şekilde kullanmak istemeyenler ise vanilya ve tütün, vanilya ve sandal ağacı gibi farklı karışımlar şeklinde kullanabilir.
 • Misket limonu kadınlar tarafından çok sevilen bir kokudur ve bu yüzden erkek kolonyalarında çok kullanılır.
 • Deri kokusu kadınları için çok çekici bir kokudur. Bunun sebebi derinin kendine has kokusunu erkeksi bulmalarıdır.
 • Misk, erkekler ile özdeşleşmiş bir koku türüdür ve kadınlar tarafından da çekici bulunur. Bu yüzden misk erkek kolonyalarında çok kullanılır.
 • Nane kokusu hemen fark edilmenizi sebep olur ve kadınlarda genelde enerji yükseltir.

Kadınlar Tarafından Çekici Bulunan Erkek Parfümleri

tahrik edici erkek parfumu
tahrik edici erkek parfumu

2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre kadınlar görüntüden çok kokuya önem verir ve dikkat eder. Bunun üzerine araştırmalar devam eder ve kadınların çekici bulduğu erkek parfümleri listesi oluşturulur. İşte bu erkek parfümlerinden bazıları:

 • Dolce & Gabbana Light Blue:

  İçinde Sicilya mandalinası, dondurulmuş greyfurt kabuğu, bergamot, ardıç, biberiye, misk, tütsü vb. malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.
 • Bvlgari Man in Black:

  İçinde rom, kakule, tarçın, deri, tonka fasulyesi, siyah kehribar gibi malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.
 • Tom Ford Noir :
  Tom Ford Noir
  Tom Ford Noir

  İçinde bergamot, mine çiçeği, kimyon, menekşe, karabiber, vanilya, amber gibi malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.

 • Dolce & Gabbana The One :

  İçinde greyfurt, kişniş, fesleğen, kakule, zencefil, portakal çiçeği, sedir ağacı, amber, tütün gibi malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.
 • Gucci Guilty Eau Pour Homme :
  İçinde lavanta, limon, portakal çiçeği, sedir ağacı gibi malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.
 • Amouage Reflection Man :
  İçinde kırmızı biber, biberiye, acı portakal yaprakları, yasemin, neroli, sandal ağacı, sedir ağacı gibi malzemelerden elde edilen kokular bulunmaktadır.

Erkeklerin günlük olarak kullanacağı ağır ter kokusunu bastıran ürünler ve tıraş kolonyaları da kadınları çekmektedir. Bu ürünlerde yukarıda belirtmiş olduğumuz kadınların sevdiği ve tahrik olduğu kokular seçilmelidir. Temiz ve bakımlı bir vücut kokusu kadınlar için gerekli çekiciliğe sahiptir diyebiliriz. Kadınlar özellikle erkeklerin boyun kısmını koklamayı sever. Bu yüzden boyun kısmına özen göstermek yararınıza olacaktır. Sadece vücudunuzda değil saçınızda da kokuya dikkat etmelisiniz. Kullandığınız şampuanı seçerken daha önce belirtmiş olduğumuz koku listesinden yararlanabilirsiniz. Yine de öncelik temiz ve bakımlı bir saça sahip olmaktır. Bütün bunları belirttikten sonra size temiz bir kıyafet giydikten sonra parfüm sıkmanızı öneririz. Kirli kıyafetlere parfüm sıkıldığında ter kokusu ile parfüm kokusu karışır ve kötü bir koku ortaya çıkar.

Bazı kişiler erkek terinin kokusunun kadınlara çok çekici geldiğini söylemektedir. Fakat, bu durum genellikle yumurtlama dönemleri için geçerli olmakla beraber ağır ter kokusu olan ve düzenli banyo yapmayan erkekler için geçerli değildir.Kadınları tahrik eden kokular içerisinde erkeğin kendi vücut kokusunun bulunduğu söylenebilir. Menopoz dönemini atlatmış orta yaşlı kadınlar için parfümler bir uyarıcı olarak kullanılabilir. Bu yüzden özellikle orta yaşlı ve ilişkisi olan erkekler için güzel bir parfüm kaçınılmazdır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  eski sevgilinin geri donecegini nasil anlarsin

  Eski Sevgilinin Geri Döneceğini Nasıl Anlarsın?

  Kadınlar Neden Aldatır

  Kirli Çamaşırları Döküyoruz: Kadınlar Neden Aldatır?