Risk Almayı Öğrenerek Reddedilme Korkunuzu Yenebilirsiniz

Birçok erkeğin bir ilişkiye başlarken veya bir bir ilişki yaşarken başarılı olamamasının nedeni risk almaktan kaçınmasıdır. “Merhaba” demek, birine bir akşam yemeği teklif etmek, telefon numarasını istemek…

Bunların hepsi birer risktir ve birçok kişi hayatında bu riskleri almaktan kaçınır. Herkes güvenli zırhları içinde risksiz hayatlar yaşamayı tercih eder. “Risk” kelimesi sizin için ne ifade ediyor? Biz bu kavramı “kendini ortaya koymak ve fırsatlara açık olmak” olarak tanımlıyoruz.

Fırsatlara yelken açmayı bilmezseniz istediğiniz şeylere ulaşmanız güçleşir. Her şeyde olduğu gibi risk almanın da bazı sınırları vardır. Bu sınırlar içinde aldığınız risk size kaybettireceklerinden daha çok kazanç sağlayacaktır. İstediklerinizi elde edebilmeniz için bugün bir şeyler yapmalı, hayatınızda bir şeyleri değiştirmelisiniz.

Eğer hayatınızdan memnunsanız tabi ki bir şey yapmanıza gerek yok fakat elde etmek istediğiniz şeyler varsa hemen harekete geçin ve riskler almaya başlayın.

Reddedilme Korkusu

Biriyle tanışmak istiyorsunuz fakat reddedilmekten korkuyorsunuz. Öncelikle size reddedilme korkusu ile hiçbir yere varamayacağınızı söylemek istiyoruz. Onunla iletişim kurmak için bir an önce harekete geçmeli ve sonuç ne olursa olsun bir şeyler için çaba göstermelisiniz. Bir kere risk almaya başladınız mı bu bir süre sonra bir alışkanlığa dönüşecek ve hayatınızı değiştirmek için büyük adımlar atmaya başlayacaksınız.

Şimdiye kadar yapılan birçok çalışmada bulunduğumuz her yerde ve her durumda her an bir tehlikeyle yüz yüze gelebileceğimiz gerçeği ortaya çıkmıştır.
O bakımdan “Risk almayarak gerçekten neyi riske atmış oluyorsunuz?” sorusunu kendimize sormakta fayda var. Suya sabuna dokunmadan evinizde oturarak başkalarının riskler alarak elde ettikleri başarıları seyredebilirsiniz. Fakat sizin elde etmek istedikleriniz ne olacak? Ya birlikte olmak istediğiniz insan? O yüzden bir şeyler yapmak için zamanınız varken fırsatları iyi değerlendirin.

Birisinden hoşlanıyorsunuz ve yanına gidip onunla ilgilendiğinizi söylemeyi planlıyorsunuz. Beklemeniz için hiçbir neden yok. Hemen harekete geçin ve risk alın. Ona gidip Cumartesi akşamı işi olup olmadığını sorun. En fazla teklifinizi reddedecektir. Ama ya tersi olursa?

Ya da bir arkadaş sitesine üye olup hayalinizdeki gibi bir kişiyle tanışmak istiyorsunuz. Aklınızda birçok soru ve bu tür siteler hakkındaki ön yargılarınız var. Belki çevrenizden duyduklarınız yüzünden yine risk almaktan kaçıyorsunuz. Bu tür sitelerde aradığınız özelliklerde birçok insanla tanışabilirsiniz. Kriterlerinize göre tercih yapabilme ve yüz yüze iletişimden önce karşınızdaki insanı tanıma şansına sahipsiniz. Onun yaşamı hakkında her türlü soruyu sorabilir, aldığınız cevapları değerlendirerek seçim yapabilirsiniz.

Unutmayın, hayatta istediklerimizi elde etmek için çok fazla vaktimiz yok. O yüzden bir an önce kendimize bir hedef belirleyip harekete geçmeliyiz. Bol şans:)

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Ruh Eşi Aramak Yerine İyi Bir Partner Bul

    İnternetten Tanıştığınız Kişiye Sizi İtici Gösterecek Davranışlar