Ruh Eşi Aramak Yerine İyi Bir Partner Bul

İlişkiye girdiğiniz her insana potansiyel ruh eşi gözüyle bakarsanız zamanla kendinizi iki kişilik bir dünyada tek başınıza bulursunuz. Ruh eşinizi aramak yerine size en iyi şekilde uyum sağlayacak bir partner bulmaya ne dersiniz?

Yeni bir ilişkiye başlayan herkes “İlk bakışta aşık olduk ve hemen birbirimize bağlandık. O kadar çok ortak yönümüz vardı ki sanki birbirimizi yıllardır tanıyorduk”şeklinde cümleler kurar. Bir süre geçtikten sonra da karşısındaki insanın tamamen değiştiğini söylemeye başlar. Peki her şey iyi giderken birdenbire neden kendinizi problem denizinde yüzerken bulursunuz?

Ruh eşi aramaya başladığınızda ne olur?

Onunla birlikteyken kendinizi evinizde hissedeceğiniz birinin arayışı içine girersiniz. Ayrıca sizi anlayacak ve ihtiyaçlarınıza karşılık verecek, aranızda sıra dışı bir çekim ve iletişim kuracağınız birinin hayaliyle o insanı bulmaya çabalarsınız.

O kişiyi bulduğunuzda ikiniz de birbiriniz için yaratıldığınızı düşünmeye başlarsınız. O, hayalini kurduğunuz kişi olabilmek için her türlü ihtiyacınıza cevap verdiğinde aranızdaki tüm sınırların zamanla kaybolup gider ve zamanla birbirinizin “ruh eşi” olduğunuza inanmaya başlarsınız. Fakat emin olun ki bu durum çok kısa bir süre bu şekilde devam edecektir.

6 hafta-3 ay arasında iki taraf da kendine ait sınırlar belirler ve “ruh eşleri” birbirlerinin ihtiyaçlarını eskisi gibi karşılamamaya başlar. Karşınızdaki kişinin kabul edemeyeceğiniz birtakım huyları olduğunu fark edersiniz ve sonuçta ilişkiniz bir çıkmaza girer ve muhtemelen hüsranla sonuçlanır.

Böyle bir deneyim yaşamak istemiyorsanız ilişkide hem sevgiliniz hem de en iyi arkadaşınız olabilecek birini bulmaya çalışın. Birlikte hayatı paylaşabileceğiniz insanı ararken başvuracağınız anahtar kelimeler: “sevgili”, “arkadaşlık” ve “çekim”dir.

Böyle biriyle ilişkiye girdiğinizde aşağıda belirtilen beş noktaya çok dikkat edin:

1-Ona uymaya çalışmayın, kendiniz olun
Ne kadar çok “kendiniz” gibi hareket etmeye çalışırsanız karşınızdaki insanla olan ilişkiniz o kadar güçlü olur.

2-İyi olmaya çalışmayın. Karşılık görmek için sevgi vermeyin. Bırakın aksın…
İlişkinin başından itibaren kendiniz olun ve bırakın her şey su gibi aksın.

3-Birbirinize çok fazla güvenmeyin
Hem maddi hem de manevi açıdan bütün hayatınızı onun üzerine kurmayın. Biriniz diğerini herhangi bir açıdan kurtarmaya kalktığında duygularınız ve bağlılık hissiniz karışmaya başlar. O yüzden onu istediğiniz için onunla birlikte oldun, ona ihtiyacınız olduğu için değil.

4-Yavaş adımlarla yürüyün
İlişkinizdeki her aşamayı, el ele tutuştuğunuz ilk anı, ilk öpüşmenizi sindirerek yaşayın.

5-Arkadaş olun
İyi bir arkadaşlık zamanla, risk alarak, çaba göstererek ve iletişim kurarak dürüstlük çerçevesinde oluşur.
Onunla arkadaş olun çünkü bu arkadaşlık ileride kuracağınız aşk ilişkisinin temelini oluşturacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    üç günde üç kilo

    3 Günde 3 Kilo Vermek İster Misiniz ?

    Risk Almayı Öğrenerek Reddedilme Korkunuzu Yenebilirsiniz