Samsung Galaxy Z Fold 2 Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Özellik

samsung Galaxy Fold 2
samsung Galaxy Fold 2

Samsung normalde düz ekranlı telefonlar üretse de onların modasının her geçen gün geçtiğini ve yeni moda telefonların katlanabilir olduklarına işaret ediyor.

Ufak bir tablete benzeyen ilk çıkan Galaxy Fold modelinin aksine Samsung Galaxy Z fold 2 daha üstün özelliklere sahip bir telefon. Yeni modelde daha büyük ekran ve dada üstün özellikler mevcut.

1- Ekstra Büyük Ekran

samsung zfold2 telefon

Galaxy Fold 1 katlanabilen ekranlı ilk öncü telefon modeliydi. Ekranı katlıyken normal telefon ekranı boyutunda, açtığınızda ise ufak bir tableti andırıyordu. Ekran kalitesi de çok iyi sayılmazdı. Son model olan Galaxy Fold 2 de ise ekrana gerçekten önem vermişler. Anlaşılıyorki katlanabilen telefon sektörünü baştan domine etmek istiyorlar.

Ekran boyutunu 4.6″ ten, 6,2″ içe çıkardılar. HD+ Super AMOLED olan ekrana eskisinden daha fazla özellik ve uygulama yükleyebilirsiniz. Ekranı komple açtığınızda 7.6″ ilk bir ufak tablete dönüşen yeni modelde, eskisi gibi çirkin kamera çizgisininde gizlendiğini göreceksiniz.

Açılan ekran QXGA+ Dynamic AMOLED 2X dir. Çözünürlüğü ise  2,208 x 1,768 olup kitap veya yazı okurken 11Hz, oyun veya filmlerde ise 120Hz yenilemesi yapmaktadır.

2- İnceltilmiş Dizayn

samsung z fold 2

Katlayarak cebinize koyduğunuzda sizi hala rahatsız edebilir. Am ilk modele göre biraz daha ince bir kasaya sahip. Katlandığında toz veya kirin geçmesini engelleyen özelliğe sahip yeni ekran ilk model göre çok daha teknolojik. Ayrıca katlandığında aradaki boşlukta ilk modeline göre daha sıfıra indirilmiş.

3- Çok Yönlülük Üzerine Daha Büyük  Vurgu

Katlanabilir telefonlar normal telefonlara gör her zaman daha işlevseldir. Samsung son model katalanabilir telefonunda kullandığı Hideaway Hinge teknolojisiyle, katlanabilir telefon piyasasında 115 derecelik açılma payı ile söz sahibi olmak istiyor.

Katlanabilirlik sayesinde uygulamalarınızı 80 ila 160 derece arasında görüntüleyebilirsiniz. Veya bir video araması sırasında alt kısımda uygulamalarda veya internette gezinebilirsiniz.

4- Ufak Bir Tablet

z fold tablet telefon

Katlanabilir telefon olarak adlandırılan bir model olsa da ufak tablet olarak kullanıcılar şimdiden bu modellere taşınabilir tablet gözüyle bakmaya başladı. Samsung note kalemli modellerindeki gibi çoklu ekran seçeceğini bu modelde çok öne planda tutuyor. Her nerede olursak olalım daha büyük ekranı tercih ederiz.

5- Daha Kullanışlı Kameralar

galaxy z telefon

Geniş ekranlı katlanabilir telefonla sahip olmak fotoğraf çekenler için bulunmaz bir nimettir. Samsung Galaxy Z Fold 2 ilk modele göre kameralarında da iyileştirmeye gitti. Arkada 12 Mp ilk üç adet kamerası ile ultra geniş açı, telefoto ve çok kaliteli fotoğraf çekmeye olanak veriyor. Ön tarafta ise 10mp ilk kameralar bulunuyor. Selfie çekerken daha iyi poz vermenizi sağlayan, ön ekranda fotoğrafı çekmeden önce kareyi görmenizi sağlayan önizleme penceresi bulunmaktadır. Flex modu sayesinde çektiğiniz fotoğrafları ekranın altında hemen görmenizi sağlıyor. Otomatik çerçevelendirme sayesinde hareket halindeyken bile fotoğraflarınızı bozmadan çekebilirsiniz.

6- Ve Daha Fazlası

z fold katlanabilir telefon

Özellik olarak en üst teknoloji ile donatılmıştır. Aşağıda liste halinde telefonun özelliklerin sıralıyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold 2 Özellikleri

 • 12 Gb Ram
 • 256 Gb Depolama Alanı
 • 4.500 mAh Pil Kapasites
 • Hızlı Kablosuz Şarj
 • Yüz Tanıma Özelliği
 • Parmak İzi
 • Stereo Hoparlör
 • Gümüş Renk
 • Altın Renk
 • Kırmızı Renk
 • Mavi Renk

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Kadınlar Neden Aldatır

  Kirli Çamaşırları Döküyoruz: Kadınlar Neden Aldatır?

  ilk-bulusmada-gidilecek-yerler-istanbul

  İlk Buluşmada Gidilecek En Etkili 5 Yer İstanbul