Seyahat Ederken Daha Az Para Harcamanın 8 Yöntemi

Seyahatlerinizi ekonomik hala getirmek istiyorsanız izin verin size yardımcı olalım. Bu rehber seyahat ederken çok işinize yarayacak!

1- Seyahat için yola çıkmadan önce mutlaka her şeyi iki defa kontrol edin

Evden çıkmadan önce muhakkak şarj aletlerinizi ve banyo malzemelerinizi unutmadığınızdan emin olun. Eğer bunlardan birini unuttuysanız, kendinizi havaalanında oldukça kalın ücretler öderken bulacaksınız.

Bu gereksiz harcamadan kaçınmak için yapmanız gereken tek şey yola çıkmadan önce beş dakikalık bir kontrol yapmanız, o yüzden bu kontrolü gözardı etmeyin.

Hatta en iyisi alacaklarınızı hatırlamak için bir liste yapın—ve asla o listeyi tamamlamadan evden çıkmayın. Hem kusursuz şekilde seyahat edeceksiniz hem de paranız cebinizde kalacak.

2- Yemeğinizi Havaalanına Getirin

Çoğumuz havaalanına gidinceye kadar yemek yememek gibi bir hata yapıyoruz. Tamam belki de programınızın gerisindesiniz veya yemek yemek aklınıza bile gelmedi.

Her neyse, eğer yola çıkmadan önce yemek yemeyi de programınıza katarsanız hem tasarruf edeceksiniz hem de yolculuğa tam hazır olacaksınız. Böylece kendinizi fast-food’çularda bulmak zorunda kalmayacaksınız – hem sağlınıza hem paranıza yazık.

3- Kendi Eğlencenizi Getirin

Hepimizin gayet tembel olduğu ve bu tembelliğimizin bize finansal olarak geri döndüğü alışkanlıklarımız var, Bunlardan biri de kendi eğlencemizi getirmek yerine satın almak!

​Bu bir sürü okunmayacak dergi almaktan, wifi’ya para ödemeye kadar uzayan bir liste. Çözümü ise basit, önceden iPad’inize, tabletinize, telefonunuza filmler/diziler indirirseniz, bu size tasarruf olarak geri dönecektir.

4- Haftaiçi Uçun

Haftaiçi uçuşlar haftasonu uçuşlarına nazaran her zaman daha ucuzdur. Eğer mümkünse, mutlaka haftaiçi uçun. Tabi ki, buna tatillerin denk geldiği zamanlar hariç tutuyoruz. Ama tatiller dışında, her zaman haftaiçi uçuşlarını kollamayı unutmayın.

5- Rezervazyon Yaptırın

Yüzlerce kez duyduğunuz, daha da yüzlerce kez duymaya devam edeceksiniz. Çünkü rezervasyon seyahat ederken tasarruf etmenin en basit, en mantıklı yolu.

Eğer rezervasyon yaptırma modunda değilseniz veya artık bunun için çok geç olsa bile mutlaka bir dahaki seyahatinizde programınız belli olur olmaz mutlaka rezervasyonlarınız yaptırın.

6- Uçuş Bekleme Listesi

Planlarınız dikkatli bir şekilde yapmış olabilirsiniz, ama belki de son dakika fırsatlarından yararlanmak için hala vaktiniz vardır. Programınızda esnek davranabilecekseniz, uçuşların bekleme listelerine adınızı yazdırmanızda fayda var.

7- Aktarmalı Uçuşları Deneyin

Tamam, tamam biliyoruz. Aktarmalı uçuşlar seyahat ederken hepimizin en son seçeneği. Ama, her aktarmalı seyahat de kötü olacak diye bir kaide yok.

​Uçak bileti ararken tasarruf etmenin en iyi yolu aktarmalı uçuşlara bakmaktır. Tabi ki, mantıklı aktarmalara bakmanız gerekli.İlk uçuşunuz rötar yapsa bile ikinci uçuşun kapısına zamanında ulaşabileceğiniz kadar zamana ihtiyacınız var. Ama bekleme zamanını da abartmayın.

8- Havaalanına Arabanızla Gelmeyin / Park Ücretinden Kurtulun

Eğer biraz uzunca bir seyahate çıkıyorsanız, havaalanı otoparkını kullanmak harcamalarınızı arttıracaktır. En mantıklısı sizi havaalanına bırakacak birilerini bulmanız olacaktır.

Eğer kimseyi bulamazsanız, sorun değil, taksi, otobüs,metrobüs ve metro gibi diğer seçenekleri gözden geçirin. Unutmayın havaalanlarına ulaşmanın sadece tek bir yolu yok, bu seçeneklerden birini seçin ve otopark ücretinden kurtulun.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Hangi Sevgili Türüsün?

    erkek saç modelleri

    En Etkili Erkek Saç Modelleri ( Kısa ve Uzun Modeller – Resimli )