Utangaç Erkekler İçin Tavsiyeler

Eğer utangaç mizaca sahip bir insansanız karşı cinsten biriyle dışarı çıkarken yüksek ihtimalle kendinizi rahatsız hissedip stres oluyorsunuz.

Biraz sonra okuyacağınız ipuçları bu stresten kurtulmanıza yardım ederken size kız arkadaşınızla buluştuğunuzda neler yapmanız gerektiğine dair yol gösterecek.

Bu ipuçlarının her birini uygulayacak gücü kendinizde bulamazsanız ya da bunları uygulamaya çalışırken çok fazla heyecanlanırsanız, biriyle çıktığınızda rahat hissetmenizi sağlayacak bu ipuçlarını bir psikologla birlikte değerlendirmenizi ve onun vereceği tavsiyelerin ışığı altında uygulamaya geçmenizi tavsiye ederiz.

Eğer çekingenliğiniz ve utangaçlığınız önemli boyutlarda bir sorun yaratıyorsa, bir ilişki kurma ve bu ilişkiyi yürütme sürecinde bu konuda uzman birinden destek alırsanız bu hem ilişkiyi daha rahat yürütmenize hem de yeni insanlarla tanışma sürecinizin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Ama ben utangaçlığımı kendim hallederim diyenler için ise her şeyden önce iki temel olgu üzerinde durulması gerekiyor: Birincisi biriyle bir ilişkiye girmek – denize girmeden yüzme öğrenemezsiniz !!! : ) – , ikincisi ise risk almak.

Biriyle çıkarken duygusal anlamda kendinizi riske atmama gibi bir ihtimal söz konusu bile değildir. Kendinizi telkin edin ve başkalarının size destek vermesine izin verin. Kendinizi sevin ve ihtiyacınız olduğunda yardım istemekten çekinmeyin.

Şimdi bu ipuçlarına şöyle bir göz atalım:

-Hayatınızın diğer alanlarında yaptığınız gibi onunla çıkacağınız günü iyi planlayın. Öncelikle sizin için doğru olduğuna inandığınız insanlarla çıkın. Unutmayın doğru insana, 20 kişiyle çıktıktan sonra da rastlayabilirsiniz. O yüzden sabırlı olun.

-Biriyle çıkmadan önce reddedilme durumunda vereceğiniz tepkileri önceden düşünün.

-Karma grupların katıldığı ve sizin de ilginizi çeken yürüyüş, fotoğrafçılık kursu, kendini geliştirme seminerleri ya da dernek organizasyonları gibi birtakım aktiviteleri takip edebilir, biriyle ciddi bir ilişkiye girene kadar bu tarz grup çalışmalarına haftanın belirli günlerinde katılabilirsiniz.

-Bu aktivitelere düzenli olarak katılmaya başladığınızda ilginizi çeken insanlara birlikte dışarıda bir şeyler yapmayı teklif edin. Bir kahve ya da yemek molasında ilginizi çeken kişiyle yaptığınız şeylerden bahsedebilir ve hoş bir sohbete başlayabilirsiniz.. Bu sohbet sırasında ona başka bir zaman tekrar görmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Onunla buluşmadan önce randevunuzun nasıl geçmesini istiyorsanız o hayali gözünüzün önünde canlandırın. Kafanızda oluşacak olan bu pozitif imge randevuya hazırlanırken size cesaret verecek önemli bir etmendir.

-Onunla buluştuğunuzda onu ve ilgilendiği şeyleri merak ettiğinizi ona belli edin. Bahsettiği konu hakkında çok fazla bilginiz olmasa bile ona bu konuyla ilgili soru sorun ve bir sohbet ortamı yaratmaya çalışın. Ortak bir konudan bahsettiğinizde sohbet edecek güzel bir konu bulmuş olursunuz. Unutmayın ki her zaman sohbetler arasında sustuğunuz ve kendi kendinize kaldığınız anlar olur. Bırakın olsun.

-Aranızda bir kimya olduğuna inandığınız birini bulduğunuzda onu daha yakından tanımak için bağlantınızı telefon konuşmalarıyla veya e-posta mesajlarıyla sürdürün. (Bu aşamada reddedilmeye de hazırlıklı olun. Bu biriyle flört etmenin en zor kısmıdır)

Hadi utangaç aşıklar, Kolay gelsin…

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    aşk mıknatısı olmak

    Aşk Mıknatısı Olmak

    Sevgilinizin Düşüncelerini Okumaya Çalışmaktan Vazgeçin!