Olumlu Bir İlk İzlenim Yaratmanızı Sağlayacak 6 Tüyo

Çılgın bir partinin tam ortasında salona daldınız ve kendinizi John Travolta kadar yakışıklı ve dayanılmaz hissediyorsunuz. Orada bulunan bütün kadınların gözü sizde. Erkekler ise kıskançlıktan çatlamak üzere. İyi bir ilk izlenim sayesinde siz partideki en güzel kızı kendinize çekip dans etmeye başlıyorsunuz. Ve…

Kulakları sağır eden bir alarm ötmeye başladı. Gözünüzü açtınız o da ne saat 7 olmuş. Kalkma zamanı. Kız, parti, Travolta hepsi çok uzakta şimdi. Giyindiniz ve işe gitmek üzere yola koyuldunuz. Bütün gün gördüğünüz bu rüyanın etkisinden kurtulamadınız öyle değil mi? O halde size bu rüyanın gerçeğe dönüşebileceğini hatırlatmak istiyoruz. Nasıl mı?

Size birazdan vereceğimiz tüyolar sayesinde hayalini kurduğunuz kişi olabilecek ve karşınızdaki kişiler üzerinde olumlu bir ilk izlenim yaratacaksınız.

Gülün

Çok basit ama etkili bir kuraldır. Karşınızdaki kişinin üzerinde istediğiniz gibi bir etki bırakmak için farklı bir ortama girdiğinizde yüzünüze kocaman bir gülücük yerleştirin. Şimdiye kadar kim bilir kaç kere içinde somurtan bir fotoğraf bulunan profilleri okumaya bile gerek duymadan es geçtiniz? Araştırmalar gülen kişilerin “mutlu” ve “eğlenceli” kişilikler olarak algılandığını gösteriyor.

Bakımlı olun

İnsanların özen göstermediği basit bir konu daha. Her zaman temiz, şık ve bakımlı olmaya gayret edin. Erkekler tıraşlarına, kadınlar ise saçlarına gereken özeni göstermeli. Doğru bir saç kesimi ve rengi sizi olduğunuzdan 10 yaş daha genç gösterebilir.

Küçük bir hatırlatma: dış görüntünüz liseden mezun olduğunuzdan beri değişmediyse kendinizde birtakım değişiklikler yapmanızın zamanı gelmiş demektir.

Trendi yakala

Hayat farklılaşmayı ve sürekli kendini yenilemeyi gerektiriyor o yüzden her açıdan gündemi yakalamaya çalışın. Size yakışacağını düşündüğünüz son moda kıyafetler satın alın. Bu konuda zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan da yardım isteyebilirsiniz.

Hazırlıklı olun

Diyelim ki bir partiye davet edildiniz ve tesadüf bu ya hoşlandığınız kız/erkeğin de orada olacağını öğrendiniz. Oraya gitmeden önce kafanızda ona sorabileceğiniz birtakım sorular kurgulayabilir ve böylelikle baş başa kalabileceğiniz anları dolu dolu değerlendirebilirsiniz.

Konuşulan konulara dikkat

Dini konular, cinsellik, sıra dışı hobiler veya eski aşklar ilk karşılaşmada çok fazla değinilmesi tavsiye edilmeyen konulardır. Bunların yerine birbirinizi daha fazla tanımak için sorular sormak ve kişisel ilgi alanlarınızdan bahsetmek çok daha yerinde olacaktır.

Hareketlere dikkat

“Bunları zaten biliyorum” dediğinizi biliyoruz ama biz yine de hatırlatalım dedik:  ağızda yemek varken konuşmak, sesli bir şekilde burun silmek, sohbetin tam ortasındayken çalan telefonunuza cevap vermek gibi hareketler karşınızdaki kişiye son derece itici gelecektir!

Size verdiğimiz bu küçük ipuçlarını kullanarak ilk görüşmede karşınızdaki kişide olumlu bir ilk izlenim yaratabilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    kadınların sevmediği erkek davranışları

    Kadınların Sevmediği 10 Erkek Davranışı

    Kadınlara Asla Gönderilmemesi Gereken Mesajlar